poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Wideo: Otwarcie EKO-korytarza czyli mobilnej ścieżki ekologicznej w Turku

Wideo: Otwarcie EKO-korytarza czyli mobilnej ścieżki ekologicznej w Turku - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

4 czerwca br. zainaugurowano w Turku projekt pn. „Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!” mający za zadanie poszerzyć ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. 

Pomysł na projekt zrodził się w 2018 r. Został przygotowany wniosek w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach działania Edukacja ekologiczna. Pomysł został wysoko oceniony i tym samym Gmina Miejska Turek otrzymała dofinansowanie w wysokości 167 tyś zł. Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców. Szersze zaznajomienie społeczeństwa z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, recyklingiem i oszczędzaniem energii i wody.

reklama

W ramach projektu uruchomiono mobilny Eko-korytarz w ramach którego zakupiono m.in. tablice edukacyjne, totemy z grą ekologiczno-logiczną, ekologiczne koło fortuny, rower spinningowy z modułem prądotwórczym oraz 2 infokioski interaktywne. Projekt „Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!” to również interaktywna ścieżka ekologiczna oraz kampania informacyjno-edukacyjna o ochronie środowiska.

Podobne artykuły

EkoTurek, czyli jak dbać o środowisko.

EkoTurek, czyli jak dbać o środowisko.

2 lip.
Łąki Łan, Demono i EKO-warsztaty czyli sobota...

Łąki Łan, Demono i EKO-warsztaty czyli sobota na...

22 czerw.
Turek: Dofinansowanie na ekologię

Turek: Dofinansowanie na ekologię

28-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama