poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Wideo: Otwarcie EKO-korytarza czyli mobilnej ścieżki ekologicznej w Turku

Wideo: Otwarcie EKO-korytarza czyli mobilnej ścieżki ekologicznej w Turku - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

4 czerwca br. zainaugurowano w Turku projekt pn. „Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!” mający za zadanie poszerzyć ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. 

Pomysł na projekt zrodził się w 2018 r. Został przygotowany wniosek w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach działania Edukacja ekologiczna. Pomysł został wysoko oceniony i tym samym Gmina Miejska Turek otrzymała dofinansowanie w wysokości 167 tyś zł. Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców. Szersze zaznajomienie społeczeństwa z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, recyklingiem i oszczędzaniem energii i wody.

reklama

W ramach projektu uruchomiono mobilny Eko-korytarz w ramach którego zakupiono m.in. tablice edukacyjne, totemy z grą ekologiczno-logiczną, ekologiczne koło fortuny, rower spinningowy z modułem prądotwórczym oraz 2 infokioski interaktywne. Projekt „Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!” to również interaktywna ścieżka ekologiczna oraz kampania informacyjno-edukacyjna o ochronie środowiska.

Podobne artykuły

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15...

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca

14 maj.
Konkurs

Konkurs "Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom"...

25-11-2019
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama