piątek 30 października 2020

Angeli, Przemysława, Zenobii

reklama

Z biblioteką po wielki skarb!

Z biblioteką po wielki skarb!
 

„Prastara książnica - skarb i tajemnica, ...bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” to tytuł spektaklu, jaki przed młodą widownią zaprezentowali w minioną niedzielę, 2 czerwca, aktorzy krakowskiego teatru „Maska”. Wydarzenie, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Piratka Kira, tajemniczy szaman, kangur i lew to bohaterowie spektaklu, którzy zabrali dzieci w niezwykłą, pełną przygód, ale i niebezpieczeństw podróż. Na bezludnej wyspie, która stała się celem wyprawy, ukryty był niezwykły skarb. Młodzi widzowie wspólnie z rezolutną piratką, rozwiązując przekazany przez szamana rebus, starali się odkryć czym owy skarb jest i gdzie się znajduje. Wspólne poszukiwania zakończyły się wielkim sukcesem, który uświadomił wszystkim, że to właśnie książki są ogromną skarbnicą wiedzy, a Internet nie może zastąpić wszystkich innych źródeł informacji. Spektakl w przyjemny sposób uzmysłowił również jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kontakt "twarzą w twarz" z drugim człowiekiem, prawdziwa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.

reklama

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach cyklu „Niehandlowa z książką” którego głównym celem jest promocja literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. Dzięki fantastycznej pogodzie spektakl zrealizowany został w wersji plenerowej i świetnie wpisał się w miejskie obchody Dnia Dziecka i Rodziny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

27 paźd.
Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

16 paźd.
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama