środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Turkowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zaprasza już w najbliższą niedzielę 9 czerwca na Piknik Rodzinny. Na uczestników imprezy będzie czekać mnóstwo atrakcji. Wśród nich między innymi pokazy sokolnictwa, posłuszeństwa psów, przejażdżki na kucykach oraz licytacja gadżetów przekazanych przez aktorów popularnych telewizyjnych seriali.

Przed nami trzeci Rodzinny Piknik. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym udział w przedsięwzięciu zadeklarowało wiele firm i instytucji, z którymi członkowie towarzystwa na co dzień współpracują. Trzeba wymienić policjantów, którzy wraz z TOZem uczestniczą w interwencjach dotyczących złej opieki lub znęcania się nad zwierzętami. W imprezie na OSiRze uczestniczyć będą funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji. Udział wezmą też strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz wyposażenia samochodu, a także sprzętu używanego podczas pożarów czy zdarzeń drogowych, funkcjonariusze oraz druhowie zaprezentują też urządzenie do ratowania zwierząt uczestniczących w pożarach.

reklama

W programie zaplanowany jest jest także pokaz tańca Weroniki Rusek oraz uwielbiane przez najmłodszych Animacje Neli w wykonaniu Kornelii Rychlik. Nie zabraknie również pokazu posłuszeństwa labradora Banana w wykonaniu Jacka Dryjańskiego. Swoje umiejętności w zakresie kickboxingu zaprezentują najmłodsi zawodnicy klubu Striker Turek, kurs Pierwszej Pomocy prowadzony przez Elżbietę Niespodziańską, pielęgniarkę oraz miejską radną. Prezentacja sokolników, wojów oraz turkowskiej grupy OTOP oraz rasy Berneński Pies Pasterski. Członkowie TOZu opowiedzą dlaczego kupując psa wybierać zarejestrowanego w Związku Kynologicznym w Polsce i Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, jak rozpoznać organizacje oraz dlaczego należy unikać pseudohodowli. Planowane są wystawy prac najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku pod hasłem „Mój Pupil” oraz zdjęć zwierzaków będących pod opieką wolontariuszy z TOZ Turek.

Ciekawostką będzie spotkanie z Leną Ledoff i Przemysławem Dąbrowskim, autorami książki „My Psy”. Właściciele opowiedzą o życiu ich ośmioletniego czworonoga Henia w Zagaju i postrzeganej jego oczyma bezdomności zwierząt. W pikniku weźmie udział zaprzyjaźniona z TOZem Paula Biskup, która specjalnie dla zwierzolubów przygotowała minirecital. Będą zabawy z tygryskiem ze Stumilowego Lasu, przejażdżki na kucykach ze Stajnią Roka, pamiątkowe zdjęcia ze zwierzakami oraz stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Nie zabraknie stoisk dla smakoszy z wiejskim chlebem ze smalcem i ogórkiem, jarskimi smarowidłami oraz ciastami przygotowanymi przez panie z Turkowskiego Klubu Senior+. Dodatkową atrakcją będzie licytacja gadżetów przekazanych przez aktorów popularnych telewizyjnych seriali. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i powiatu turkowskiego w niedzielę 9 czerwca, o godz. 16.00, na plac OSiRu mieszczący się przy ulicy Armii Krajowej 1. Piknik Rodzinny został dofinansowany z budżetu Miasta Turku w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Prowadzenie działań i inicjatyw edukacyjnych w zakresie ochrony zwierząt oraz zapobieganie ich bezdomności”. Patronat nad imprezą objęła firma EkoGab, medialny Echo Turku i Turek.net.pl

Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

4 mrz.
Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie...

Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie rzeźni

4 st.
Wideo: Bestialstwo w rzeźni pod Dobrą....

Wideo: Bestialstwo w rzeźni pod Dobrą. Szokujące...

31-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama