Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uwaga na trwającą kampanię phishingową! Komunikat US w Turku

Na skrzynki mailowe podatników trafiają maile zawierające fałszywe informacje o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowych przez Urzędy Skarbowe. Wiadomości te zawierają załączniki w formacie .rar, mogące stanowić zagrożenie dla stacji roboczych adresatów.  Nie wolno rozpakowywać załącznika dokumenty.rar  - zawiera on kod szkodliwy!

Poniżej treść podejrzanych maili (pisownia oryginalna) :
"Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie ? zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. ? godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzqd Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z p6zn. zm.) w zwiqzku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 ?. ? swobodzie dziatalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r.. Nr 155, poz. 1095 z pozn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje się w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspofpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy ? swobodzie dziatalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązuje do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegolnosci w czasie Pani/Pana nieobecności.

reklama

Jest Pani/Pan zobowiązana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentow związanych z prowadzoną przez Pani/Pana Firmą wymienionych w załączniku.

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpuje znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pozn. zm.). 

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
imię i nazwisko"

reklama

Ponadto informujemy, iż na adresy mailowe podatników mogą przychodzić wiadomości wyłudzające niewielkie kwoty wynikające ”niby” z zaległości podatkowych. Oszust korzysta z tego, iż kwoty są kilkuzłotowe, podaje specjalnie do tego wyłudzenia założone konto bankowe DanskeBank i straszy odbiorców, że popełniają oni wykroczenie z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Oszustwo to nawiązuje do wcześniejszej kampanii mailowej, w której informowano "O ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ"

Poniżej przykładowa treść maila :
Nadawca :  Urząd Skarbowy - Departament finansów <noreply@powerseo.pl>
Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.06.2019r.
Do dnia dzisiejszego nie została uiszczona brakująca kwota po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 r.
Zaległą kwotę 10,63 zł. - słownie (dziesięć złotych, 63 grosze) należy niezwłocznie przelać na konto urzędu:
46 2360 0018 0107 0000 0003 8360
W tytule wpisując nazwę urzędu skarbowego, podanego w zeznaniu podatkowym.

Brak wpłaty może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.).

Uprzejmie proszę o ignorowanie takich wiadomości, gdyż jest to próba wyłudzenia, oszustwa. Urząd Skarbowy nigdy nie żąda w taki sposób (mail) dopłaty podatków!

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uwaga na fałszywe SMS-y o

Uwaga na fałszywe SMS-y o "nocnej lokacie"

z wczoraj
Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie...

Kolejne oszustwo na ogólnopolskim serwisie...

20 sierp.
KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama