środa 29 stycznia 2020

Franciszka, Konstancji, Salomei

reklama

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Obieżyświat"

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego
 

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Natalia Kałużna i Tomasz Rajczyk oraz gimnazjalistki Zuzanna Szczesiak i Alicja Rybka pod opieką Małgorzaty Kaczkowskiej wzięły udział w XII finale Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego OBIEŻYŚWIAT pod tytułem "Azja - kontynent kontrastów". 

W zaciętej rywalizacji drużyn z całej Wielkopolski, po rozwiązaniu wielu problematycznych zadań to właśnie Natalia i Tomek zajęli zaszczytne I miejsce uzyskując tytuł laureata. 
Gimnazjalistki również wykazały się ogromem wiedzy uzyskując wysoki wynik, który dał im VI miejsce w Wielkopolsce.

reklama

Wyjazd do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza okazał się wspaniałą okazją do pozyskania nowych wiadomości geograficznych i zetknięcia się ze studenckim życiem. Uczniowie zasiedli w ławach auli uniwersyteckiej i z ciekawością przysłuchiwali się opowieściom prof. dr hab. Leszka Sobkowiaka, który zabrał wszystkich słuchaczy do odległego Państwa Środka -  Chin. 

Materiał nadesłany.     

Podobne artykuły

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27 st.

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20 st.
Elżbieta Karwacka wybrana kandydatem na...

Elżbieta Karwacka wybrana kandydatem na dyrektora...

16 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama