środa 17 lipca 2019

Aleksego, Bogdana, Martyny

reklama

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Obieżyświat"

Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego
 

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Natalia Kałużna i Tomasz Rajczyk oraz gimnazjalistki Zuzanna Szczesiak i Alicja Rybka pod opieką Małgorzaty Kaczkowskiej wzięły udział w XII finale Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego OBIEŻYŚWIAT pod tytułem "Azja - kontynent kontrastów". 

W zaciętej rywalizacji drużyn z całej Wielkopolski, po rozwiązaniu wielu problematycznych zadań to właśnie Natalia i Tomek zajęli zaszczytne I miejsce uzyskując tytuł laureata. 
Gimnazjalistki również wykazały się ogromem wiedzy uzyskując wysoki wynik, który dał im VI miejsce w Wielkopolsce.

reklama

Wyjazd do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza okazał się wspaniałą okazją do pozyskania nowych wiadomości geograficznych i zetknięcia się ze studenckim życiem. Uczniowie zasiedli w ławach auli uniwersyteckiej i z ciekawością przysłuchiwali się opowieściom prof. dr hab. Leszka Sobkowiaka, który zabrał wszystkich słuchaczy do odległego Państwa Środka -  Chin. 

Materiał nadesłany.     

Podobne artykuły

Stypendia sportowe we Władysławowie rozdane!

Stypendia sportowe we Władysławowie rozdane!

z wczoraj
Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

2 lip.
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama