czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani, Burmistrz z absolutorium. Burzliwa IX Sesja Rady Miasta Turku

Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani, Burmistrz z absolutorium. Burzliwa IX Sesja Rady Miasta Turku
 

Podczas drugiego posiedzenia IX Sesji Rady Miasta Turek, Burmistrz Antosik otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2018 oraz wotum zaufania.  W trakcie sesji odwołano trzech radnych z piastowanych dotychczas stanowisk. Swoje stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta stracił Dariusz Jasak (PIS) odwołany większością głosów, głównie radnych Ziemi Turkowskiej.

Bardzo burzliwy przebieg miała dzisiejsza kontynuacja sesji Rady Miasta, która została przerwana w piątek 19 czerwca br. po tym jak radny Andrzej Perliński (ZT) zasłabł i zawnioskowano o kontynuowanie sesji w poniedziałek. Podczas dzisiejszej sesji radny Grzegorz Wojtczak (PIS), który upominał się o podanie przyczyn przerwania sesji, wspomniał że podejrzewa iż faktyczną przyczyną był brak większości radnych przychylnych burmistrzowi przed głosowaniem nad wotum zaufania dla Burmistrza Antosika.

reklama

Dzisiejszy porządek obrad został poszerzony przez radę o nadesłane wnioski związane z odwołaniem byłych już członków Ziemi Turkowskiej a zarazem Radnych Miasta w osobach Marioli Pacześnej – przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Karola Serafińskiego– przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska ze stanowisk w komisjach. Obrady poszerzono także o wniosek dotyczący odwołania ze stanowiska Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Turku Dariusza Jasaka (PIS).

Głosowanie odwołania wspomnianych radnych poprzedziła bardzo burzliwa dyskusja w której głos zabrali także sami zainteresowani. Nawet Dariusz Jasak, który w dniu dzisiejszym był nieobecny na sesji z uwagi na udział w akcji „300 km do Nieba” przesłał oświadczenie odczytane przez radnego Grzegorza Wojtczaka (PIS) w którym wyraził swoje niezadowolenie z zaistniałych zmian.

Koniec końców trójkę radnych odwołano z pełnionych funkcji i powołano nowego wiceprzewodniczącego RM w osobie Henryk Kacprzaka (TS) oraz przewodniczących komisji. Na przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska wybrano Macieja Aniołczyka (ZT) a na przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu radnego Pawła Kwiatkowskiego (SLD).

reklama

Całość obrad można obejrzeć w zarchiwizowanej relacji wideo: 
http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=tureksesja

MS

Podobne artykuły

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.
Nowa stara metoda pobierania opłat za śmieci....

Nowa stara metoda pobierania opłat za śmieci. Będzie...

16 st.
Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

30-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama