sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy z zakresu pierwszej pomocy w Turku

Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy z zakresu pierwszej pomocy w Turku
 

Trzydzieści uciśnięć, dwa wdechy – tę regułę znają już chyba wszyscy. A z pewnością powinni. Znajomość zasad pierwszej pomocy i jej umiejętność to podstawa, by móc uratować życie drugiemu człowiekowi – a jak wiemy, nasze życie jest najcenniejszym darem. W związku z tym odbyło się szkolenie w Sali OSP Turek oraz pokazy pierwszej pomocy w supermarkecie Kaufland w Turku.

Fundacja Złota Godzina to organizacja, której celem jest wspieranie rozwoju nowoczesnej medycyny i lecznictwa, a w szczególności m.in. promowanie nowoczesnych badań medycznych i diagnostycznych , organizowanie kursów, pokazów udzielania pierwszej pomocy, czy upowszechnianie zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

reklama

Od lat fundacja organizuje spotkania w Turku w związku z umiejętnością ratowania życia – jednym z nich było szkolenie w sali OSP Turek, gdzie 8 czerwca 82 osoby zapoznały się z ogólnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i wezwania służb medycznych, zawartością apteczki, pozycjami ratowniczymi, RKO dziecka, czy opatrywaniem ran. Ciekawostką może być fakt, że uczestnikami byli w większości osoby pełnoletnie, w przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy większość stanowili uczestnicy do 18 roku życia.

Nieco inny charakter spotkania towarzyszył pokazowi pierwszej pomocy zorganizowanemu 24 czerwca w supermarkecie Kaufland w Turku. Wydarzenie to skierowane było w większości do dzieci, zwłaszcza, że rozpoczęły się już wakacje – czas wspaniały i beztroski, jednak równie niebezpieczny. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zachowywać się nad wodą, czy w jaki sposób wezwać pomoc. Nie zabrakło pokazu sprzętu WOPR i jego zastosowania, a  także praktyki w postaci rozpoznania osoby nieprzytomnej, kontroli oddechu, RKO, pozycji bocznej. Dodatkowo, w czasie ćwiczeń dorośli mogli sprawdzić poziom ciśnienia i cukru.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Dzięki takim spotkaniom jak ostatnie szkolenie i pokaz pierwszej pomocy organizowanym przez Fundację Złota Godzina i OSP Turek wiedza na niezwykle ważne tematy może być wciąż poszerzana. A wszystko po to, by każdy z nas mógł uratować cenne życie i pomóc drugiej osobie.

Podobne artykuły

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

22 lip.
Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w...

Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w Turku

11 lip.
Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Sportów i...

Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Sportów i Sztuk...

14-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama