piątek 14 maja 2021

Bonifacego, Julity, Macieja

12°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań Artystycznych w Turku.

Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań Artystycznych w Turku. - foto: Zuzanna Szczepocka
foto: Zuzanna Szczepocka 

Dziś oficjalnie w Turku rozpoczęła się Akademia Letnich Spotkań Artystycznych. W tym czasie, dziać się będzie bardzo dużo. Jest to czas zarezerwowany nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale również dla przyjezdnych gości i dla wszystkich, którzy chcą poznać bliżej Stowarzyszenie Przystań.

W tym roku działacze ,,Przystani’’ postanowili zrobić pewną nowość, której jeszcze nie było w Turku. Na skwerze Józefa Mehoffera pojawiły się żywe posągi, które można było podziwiać od godz. 11.00 do 13.00. Pierwszym z nich był we własnej osobie J. Mehoffer, który od wielu lat siedzi nieruchomo na ławce. Jednak dzisiaj stał się on żywym posągiem. Zgromadzeni mieli niepowtarzalną okazję, aby zrobić sobie zdjęcie z tym zaczytanym panem. Ale oprócz samego malarza, turkowianie mogli podziwiać i zrobić sobie zdjęcie z żywym obrazem. Kolejnym bohaterem dzisiejszego eventu była srebrna postać, która traciła grawitację. Jednak dla ludzi z ,,Przystani’’ nie ma rzeczy niemożliwych. W rolę żywych posągów wcielili się: Martyna Rębisz, Wiktoria Wesoły, Patryk Janczak oraz Jacek Pęczak - aktorzy grupy teatralnej ,,Poruszenie’’. Cały event prowadził Jacek Sulkowski, który był także pomysłodawcą i wykonawcą strojów.        

reklama

Dzisiejszy dzień był tylko zapowiedzią tego, co będzie się działo na festiwalu ALSA przez kolejne dwa tygodnie. W tym roku młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych z Anną Klimek, produkcji muzycznej z Hubertem Tasem, teatralnych z aktorką teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz z Jackiem i Marią Sulkowskimi, oraz wokalnych z Anetą Janiak i Bożeną Grzybowską.

W tym roku odbędzie się 15 edycja festiwalu ALSA. Na tej akademii młodzież i dorośli uczą się śpiewać, tańczyć, czy trudnej sztuki teatru. Ideą ALSA jest to, aby rozwijać Turek i robić coś, co w innych miastach jest normą, a przede wszystkim rozwijać pasje młodych osób. Dlatego co roku ,,Przystań’’ zaprasza do siebie nowych i wspaniałych artystów. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że uczestnicy warsztatów przez dwa tygodnie bardzo mocno pracują. A wszystko po to, aby na sam koniec festiwalu, razem wspólnie wystawić spektakl.

W tym roku hasłem przewodnim ALSA będzie ,,Ludzie ludziom’’. Młodzież chciałaby opowiedzieć, poprzez swoje umiejętności historię, która niegdyś dotknęła Polaków. Będzie to trudny tematy, gdyż warsztatowicze będą musieli ukazać uczucia, jakie towarzyszyły ludziom w czasie II wojny światowej.

reklama

O warsztatach można się również dowiedzieć jutro między godziną 16 a 20. Będziemy w siedzibie Stowarzyszenia Przystań, na ul. Browarnej 13.

Projekt Akademia Letnich Spotkań Artystycznych 2019 - płaszczyzna twórczych zdarzeń kulturalnych w Turku dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Turku oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

12 maj.
Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i...

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i warsztaty....

15 mrz.
Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w...

Kolejna dawka dobrego humoru Stand-up w Przystani....

11 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama