sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Już dziś wesprzyj Łukasza w walce o sprawność!

Już dziś wesprzyj Łukasza w walce o sprawność!
 

Łukasz Podgórski od urodzenia choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenne'a. Obecnie trwa zbiórka, której celem jest zakup elektrycznego wózka oraz opłacenie półrocznej rehabilitacji młodego turkowianina.  I Ty możesz pomóc Łukaszowi w walce z chorobą! Liczy się każda złotówka.

Łukasz choruje od urodzenia, a od dwunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim. Choroba nie tylko odebrała mu możliwość chodzenia, ale pięć lat temu zanikające mięśnie pozbawiły 20-latka także samodzielnego jedzenia.

reklama

Wózek, na którym jeździ Łukasz ma już dwanaście lat. Jak każdy taki sprzęt, tak i ten zużywa się. Siedzenie i oparcie powinno być bardziej wyprofilowane i przeciwodleżynowe ze względu na ucisk kości ogonowej. W starym wózku posłuszeństwa odmawiają już koła i silnik. Wózek jest  Łukaszowi niezbędny do codziennego funkcjonowania.

Sześć lat temu turkowianin przeszedł operację kręgosłupa. Dzięki rehabilitacji może ruszać lekko rękoma i stopami oraz dłużej siedzieć na wózku. Niestety od jakiegoś czasu już nie ćwiczy, bowiem rodzinę nie stać na opłacenie zajęć z fizjoterapeutą.

"Nasza sytuacja jest trudna.  Mój tata, jedyny żywiciel rodziny także jest niepełnosprawny, a mama opiekuje się mną każdego dnia. Bez rehabilitacji choroba będzie szybciej postępować, a ja chciałbym cieszyć się jak najdłużej z życia… Proszę, pomóż mi. Każda złotówka się liczy." - tymi słowami zwraca się do nas Łukasz na stronie zbiórki. Pomożemy???

reklama

Pomóc można w bardzo prosty sposób - na stronie https://www.siepomaga.pl/lukasz-podgorski znajduje się zbiórka, do której może się dorzucić każdy z nas za pomocą przelewu bankowego. 5 zł, 10 zł, 20zł, 100zł, 500 zł..... każda kwota ma znaczenie! W końcu, jak mówi znane przysłowie: "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka". Istnieje także stworzenie "skarbonki pomagacza", która umożliwia stworzenie własnej akcji i zaangażowania jeszcze większej ilości osób. Bardzo ważne są też udostępnienia - przekazując informację swoim znajomym, zwiększamy zasięg akcji! Razem możemy więcej!

Źródło: siepomaga.pl

Już dziś wesprzyj Łukasza w walce o sprawność!

Podobne artykuły

Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.
Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

28-12-2020

"Pomaganie jest fajne" czyli świąteczna akcja pomocy...

20-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama