piątek 18 października 2019

Hanny, Klementyny, Łukasza

reklama
Wzorek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dbają o wspólny świat

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dbają o wspólny świat
 

W środę 18 wrzśnia w samo południe klasy Vb i Vh Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką p. J. Ochapskiej, p. K. Ścibor i p. I. Mięksiak wyruszyły na rajd pieszy do pobliskiego lasu. Nie był to jednak zwykły rajd, bo przyświecały mu dwa szlachetne cele - sprzątanie świata oraz uczczenie Międzynarodowego Dnia Pokoju.

Piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem sprzątali to, co pozostawili po sobie w lesie nieodpowiedzialni dorośli. Każde dziecko miało na sobie kolorową naklejkę z symbolem pokoju, którą przygotowali samodzielnie dzień wcześniej. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem.

reklama

Przypominamy, już w ten weekend Międzynarodowe Sprzątanie Świata. Międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. 

materiał nadesłany

 

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

5 paźd.
Historyczna gra miejska z udziałem uczniów...

Historyczna gra miejska z udziałem uczniów Szkoły...

2 paźd.
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama