środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dbają o wspólny świat

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dbają o wspólny świat
 

W środę 18 wrzśnia w samo południe klasy Vb i Vh Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką p. J. Ochapskiej, p. K. Ścibor i p. I. Mięksiak wyruszyły na rajd pieszy do pobliskiego lasu. Nie był to jednak zwykły rajd, bo przyświecały mu dwa szlachetne cele - sprzątanie świata oraz uczczenie Międzynarodowego Dnia Pokoju.

Piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem sprzątali to, co pozostawili po sobie w lesie nieodpowiedzialni dorośli. Każde dziecko miało na sobie kolorową naklejkę z symbolem pokoju, którą przygotowali samodzielnie dzień wcześniej. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem.

reklama

Przypominamy, już w ten weekend Międzynarodowe Sprzątanie Świata. Międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. 

materiał nadesłany

 

Podobne artykuły

Uczniowie SP5 nagrodzeni w XIV Ogólnopolskim...

Uczniowie SP5 nagrodzeni w XIV Ogólnopolskim...

21-12-2020
Tydzień Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej...

Tydzień Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej nr 5

26-11-2020
Święto Niepodległości w

Święto Niepodległości w "Piątce"

11-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama