niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni na Wyzwolenia niebawem

To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni na Wyzwolenia niebawem
 

Spór w sprawie kontrowersyjnej lokalizacji myjni w środku miasta trwa od ponad roku. Na nic liczne protesty mieszkańców, zbierane podpisy, uchylania decyzji na budowę przez Wojewodę. Myjnia na osiedlu Wyzwolenia obok Parku Tura powstała a jej otwarcie nastąpi na dniach.

Przez cały poprzedni rok 2018 obserwowaliśmy odbijanie piłeczki pomiędzy Urzędem Miejskim w Turku a Starostwem Powiatowym w sprawie odpowiedzialności za powstanie tego obiektu.  Raz po raz zdeterminowani mieszkańcy okolicznych bloków składali skargi z setkami podpisów do Wojewody Wielkopolskiego, który raz decyzję na budowę uchylał by za chwilę pozwolenie wydane przez Starostę podtrzymać. Ostatnia deska ratunku jaką ogłosił UM Turek w lipcu br o odwołaniu się do sądu prawdopodobnie też już się na nic zda. Myjnia jest już praktycznie gotowa do użytku a jej otwarcie nastąpi wkrótce.

reklama

To smutny moment świadczący o braku zrozumienia przez władze rożnych szczebli protestującej społeczności w obronie czystości przestrzeni w której zamieszkują i wypoczywają.  Władze, które powinny w pierwszej kolejności przedkładać interes zwykłego mieszkańca nad elementami ekonomicznymi nie stanęły na wysokości zadania? 

Z ciekawostek zasłyszanych na internetowych forach wyłania się także poboczny powód tak licznego powstawania myjni samoobsługowych w ostatnim okresie w Polsce. Bo czy ktokolwiek otrzymał paragon z takowej myjni? Nie, ponieważ obiekty tego typu nie są objęte tak zwanym zamknięciem dnia, nie mają obowiązku wydania dokumentu sprzedaży usługobiorcy. Co prawda właściciele myjni odprowadzają podatek od dochodów z działalności ale to oni sami wykazują kwotę jaką zarobili. To tzw. samoopodatkowanie, które już wielokrotnie było krytykowane jako forma umożliwiająca zatajanie faktycznych dochodów z interesu. Szukając pieniędzy, których obecny rząd szuka u wszystkich i wszędzie, warto byłoby zastanowić się nad uszczelnieniem tego segmentu usług w Polsce.

Podobne artykuły

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

17 czerw.
Nocny pożar dwóch samochodów na Wyzwolenia 2

Nocny pożar dwóch samochodów na Wyzwolenia 2

17 lt.
Tragedia na Osiedlu Wyzwolenia. Nie żyje...

Tragedia na Osiedlu Wyzwolenia. Nie żyje 9-latek....

31-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama