piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata.

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata. - foto: FB Paweł Siwiński
foto: FB Paweł Siwiński 

W dniu dzisiejszym tj 24 września, Urząd Miasta w Turku poinformował o wyłonieniu w drodze konkursu nowego Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku. Przez kolejne 3 lata turkowską placówką pokieruje Paweł Siwiński.

W uzasadnieniu dokonanego wyboru poinformowano, że Pan Paweł Siwiński w pełni spełniła wymagania określone w ogłoszeniu konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku. Posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę, umiejętności i predyspozycje do prawidłowej realizacji zadań pracy na wskazanym stanowisku.

reklama

Paweł Siwiński jest współzałożycielem oraz prezesem Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek” i z tej roli może być znany wśród turkowian. Wspólnie z Big Bandem organizował tak bardzo uwielbiane przez mieszkańców koncerty z gwiazdami, na których najczęściej z saksofonem, występował m.in. z braćmi Cugowskimi, Sebastianem Riedlem, Skaldami, Zbigniewem Wodeckim i Małgorzatą Ostrowską. Paweł Siwiński współtworzył także jesienne koncerty patriotyczne i grudniowe koncerty bożonarodzeniowe.

Swoją muzyczną pasję realizuje także w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku oraz w Szkole Muzycznej w Kole. Swoje umiejętności muzyczne rozwijał w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej a następnie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Paweł Siwiński to rodowity turkowianin, ma 37 lat.

Zgodnie z warunkami konkursu, Paweł Siwiński rozpocznie pracę już 1 października. Umowa zostanie zawarta na czas określony - na 3 lata.

reklama

Kończy się pewna era dotychczasowego kształtu działalności MDK w naszym mieście a to za sprawą odejścia na emeryturę wieloletniej dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku Bożeny Cesarz. Z końcem sierpnia br. Urząd Miejski w Turku jako jednostka nadrzędna ogłosił konkurs na to stanowisko. Termin zgłoszeń kandydatów minął 6 września a poniedziałek tj. 16 września UM w Turku poinformowało, że w I etapie konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku wymogi formalne spełniły trzy osoby czyli Katarzyna Cieślak, Paweł Siwiński oraz Nina Kropidłowska. Ze wspomnianej trójki w fotelu dyrektora MDK na kolejne 3 lata zasiądzie Paweł Siwiński.

MS

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata.

Podobne artykuły

Zakończył się kolejny projekt domu kultury....

Zakończył się kolejny projekt domu kultury. Park...

22 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama