poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata.

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata. - foto: FB Paweł Siwiński
foto: FB Paweł Siwiński 

W dniu dzisiejszym tj 24 września, Urząd Miasta w Turku poinformował o wyłonieniu w drodze konkursu nowego Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku. Przez kolejne 3 lata turkowską placówką pokieruje Paweł Siwiński.

W uzasadnieniu dokonanego wyboru poinformowano, że Pan Paweł Siwiński w pełni spełniła wymagania określone w ogłoszeniu konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku. Posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę, umiejętności i predyspozycje do prawidłowej realizacji zadań pracy na wskazanym stanowisku.

reklama

Paweł Siwiński jest współzałożycielem oraz prezesem Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek” i z tej roli może być znany wśród turkowian. Wspólnie z Big Bandem organizował tak bardzo uwielbiane przez mieszkańców koncerty z gwiazdami, na których najczęściej z saksofonem, występował m.in. z braćmi Cugowskimi, Sebastianem Riedlem, Skaldami, Zbigniewem Wodeckim i Małgorzatą Ostrowską. Paweł Siwiński współtworzył także jesienne koncerty patriotyczne i grudniowe koncerty bożonarodzeniowe.

Swoją muzyczną pasję realizuje także w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku oraz w Szkole Muzycznej w Kole. Swoje umiejętności muzyczne rozwijał w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej a następnie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Paweł Siwiński to rodowity turkowianin, ma 37 lat.

Zgodnie z warunkami konkursu, Paweł Siwiński rozpocznie pracę już 1 października. Umowa zostanie zawarta na czas określony - na 3 lata.

reklama

Kończy się pewna era dotychczasowego kształtu działalności MDK w naszym mieście a to za sprawą odejścia na emeryturę wieloletniej dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku Bożeny Cesarz. Z końcem sierpnia br. Urząd Miejski w Turku jako jednostka nadrzędna ogłosił konkurs na to stanowisko. Termin zgłoszeń kandydatów minął 6 września a poniedziałek tj. 16 września UM w Turku poinformowało, że w I etapie konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku wymogi formalne spełniły trzy osoby czyli Katarzyna Cieślak, Paweł Siwiński oraz Nina Kropidłowska. Ze wspomnianej trójki w fotelu dyrektora MDK na kolejne 3 lata zasiądzie Paweł Siwiński.

MS

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński pokieruje placówką przez najbliższe 3 lata.

Podobne artykuły

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.
MDK przygotuje film z poradnikiem nt....

MDK przygotuje film z poradnikiem nt. stworzenia...

2 kw.
Turkowska kultura online

Turkowska kultura online

1 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama