Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Przedwyborcza debata ekologiczna w Turku

Przedwyborcza debata ekologiczna w Turku
 

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w ramach projektu WWF Polska “Ekopatrioci”, serdecznie zaprasza na ogólnopolski przedwyborczy cykl  debat pt. „Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” z udziałem polityków różnych opcji z największych partii politycznych. Debata odbędzie się w poniedziałek, 7 października w Turku, w Hotelu Turkovia (ul. Komunalna 2) o godz. 17:00.

Ekopatrioci to społeczny projekt jednej z największych międzynarodowych organizacji pozarządowych WWF, działającej na rzecz ochrony środowiska. Ekopatriotyzm to postawa patriotyczna, w której tuż obok takich wartości jak historia, tradycja i kultura, jest dziedzictwo naturalne. 

reklama

Rzeczywistość obywateli Polski w perspektywie 30 lat została przedstawiona w raporcie pt. „2050 Polska dla pokoleń.” przygotowanym przez renomowaną, międzynarodową firmę doradczą Boston Consulting Group na zlecenie WWF Polska. Jak wynika z jej analizy, przyjazne środowisku reformy wymiernie wpłyną na podniesienie jakości życia ludzi w Polsce. Najważniejszym celem spotkań jest wspólne poszukiwanie rozwiązań tych problemów poprzez konkretne zmiany systemowe.

Planując przyszłość kraju należy brać pod uwagę ochronę środowiska i bezpieczeństwo ekologiczne jego mieszkańców. Ocieplenie klimatu nie tylko powoduje potężne straty finansowe i społeczne, ale również stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli i obywatelek. W wyniku zmiany klimatu Polki i Polacy tracą rocznie ok. 9 mld zł. Jeśli nie zaczniemy dynamicznie odchodzić od energetyki węglowej, nieustający wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, może spowodować czasowe ograniczenia dostaw prądu. Przyczyni się to również do wzrostu kosztów energii. W związku z nieodpowiednią termomodernizacją budynków, Polki i Polacy już teraz zmuszeni są płacić dużo wyższe rachunki za ogrzewanie. To tylko niektóre z problemów powodowanych zaniedbaniem kwestii środowiskowych i ekologicznych.

Organizowane przez WWF Polska, Eko-Unię debaty to okazja, by przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zapytać kandydujących polityków o to, co zamierzają zrobić z problemami środowiskowymi, którym będą musieli stawić czoła jako rządzący. 

reklama

materiał nadesłany

Przedwyborcza debata ekologiczna w Turku

Podobne artykuły

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15...

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca

14 maj.
Konkurs

Konkurs "Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom"...

25-11-2019
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama