niedziela 15 grudnia 2019

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Józef Piłsudski z rodziną znowu przejechał ulicami Turku

Józef Piłsudski z rodziną znowu przejechał ulicami Turku
 

W tym roku po raz kolejny uczniowie z SP1 wcielili się w postaci historyczne. Rolę marszałka zagrał Oliwier Adamczyk, w Aleksandrę Piłsudską - żonę marszałka wcieliła się Julia Macudzińska, role córek odegrały: Amelka Perlińska - Wanda i Ola Gawrońska - Jadwiga.

Wojskowy "gazik", którym kierował ojciec Amelii, wyruszył na przejażdżkę ze znamienitymi gośćmi ulicami naszego miasta sprzed "jedynki" przy ulicy Parkowej. Uczniowie odwiedzili m. in. włodarza naszego miasta - p. Jerzego Kurzawę, pojawiali się w muzeum, bibliotekach, przedszkolach i   na poczcie, wstępowali też do sklepów.

reklama

„Piłsudscy” napotkanym mieszkańcom rozdawali okolicznościowe pocztówki, życząc radosnego przeżywania święta niepodległości.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

14 list.
Szkoła Podstawowa nr 1 dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa nr 1 dla Niepodległej

13 list.
Strażacy z OSP i PSP uczcili Narodowe Święto...

Strażacy z OSP i PSP uczcili Narodowe Święto...

13 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama