środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

"Pietrzak jest stąd" czyli nowa gra miejska już w środę!

 

Już w najbliższą środę 20 listopada odbędzie się premierowa rozgrywka mobilnej gry miejskiej pt. „Pietrzak jest stąd. Na skrzydłach biedronki”, wykorzystująca możliwości aplikacji Action Track. Organizatorem tego innowacyjnego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Wiedzę o ważnych postaciach związanych z miastem można zdobywać w różny sposób – z książek, wykładów, od pasjonatów lokalnej historii, ale też wykorzystując dobrodziejstwo najnowszych technologii. Na ten właśnie pomysł wpadła turkowska biblioteka, która w ramach realizowanego projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” uruchomi mobilna grę miejską. Rozgrywka skierowana jest do osób od 15 roku życia.

reklama

Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze, będą musiały rozwiązywać przygotowane dla nich zadania. W ten sposób gracze zdobywać będą cenne informacje na temat patrona biblioteki, związanego z Turkiem, Włodzimierza Pietrzaka. Drużyna, która jako pierwsza upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży i otrzyma nagrodę rzeczową.

Premierowa rozgrywka rozpocznie się 20 listopada o godzinie 10.00. Kod QR niezbędny do rozpoczęcia gry uczestnicy otrzymają w miejscu startu czyli Miejskiej Bibliotece Publicznej, tam też o godz. 12.30 nastąpi podsumowanie i wyłonienie zwycięskiej drużyny. Do udziału w zabawie wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją Action Track.

Gra miejska, jest nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i formą na uatrakcyjnienie ścieżek zwiedzania. Tradycyjnie rozgrywki realizowane są z wykorzystaniem narzędzi analogowych takich jak ołówek, kartki czy kreda, co niestety w znacznym stopniu ją ogranicza, chociażby pod względem ilości graczy. Dzięki osiągnięciom technologicznym grę z powodzeniem można przenieść na smartfony, dzięki czemu staje się bardziej dostępna, popularna i skuteczna, a także dostarcza znacznie więcej rozrywki. Takie gry angażują całe pokolenia, łącząc je i ułatwiając między nimi współpracę.

reklama

Gra miejska jest jednym z elementów zadania „Jubileuszowy wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.
Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

12 maj.
Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i...

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna...

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama