czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Szlachetny cel podczas IV Nocnego Maratonu Pływackiego

Szlachetny cel podczas IV Nocnego Maratonu Pływackiego - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Już w ten piątek 22 listopada, w Krytej Pływalni przy ulicy Sportowej 9a w Turku obędzie się IV edycja Nocnego Maratonu Pływackiego. Podczas imprezy odbędą się licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na ortezę oraz rehabilitację Zuzi!

Sama impreza zacznie się o godzinie 19, jest ona sukcesywnie organizowana od kilku lat. Głównym założeniem eventu jest zbiórka pieniędzy dla wybranej osoby. W ubiegłym roku udało się uzbierać kwotę ponad 10 tys. złotych. W tym roku organizatorzy od godziny 20 przygotowali licytacje ,podczas których będzie można wygrać między innymi: przeróżne vouchery, strzyżenie, szalik drużyny LFA Turek czy zestawy perfum.

reklama

Tegoroczna edycja Nocnego Maratonu Pływackiego dedykowana jest Zuzi Wojdziak. Zuzia obchodzi dzisiaj swoje 4 urodziny. W swoim krótkim życiu przeżyła więcej niż niejeden z nas. Mimo terminowego porodu, na skutek jego przedłużenia doszło do niedotlenienia. Przez komplikacje musiała ona zostać przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Poznaniu. Rodzice wraz z Zuzią do domu mogli wrócić dopiero po 3 tygodniach pobytu w inkubatorze. Niestety to nie był koniec problemów, okazało się że u dziecka zdiagnozowano encefalopatie niedotlenieniowo-niedokrwienną pod postacią leukomalacji torbielowatej i padaczkę na tle niedotlenienia okołoporodowego. Mimo wszystkich przeciwności losu Zuza jest dzielna, nie poddaje się i rozwija. Aby zapewnić dziecku jak najlepszą przyszłość potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w piątkowym Nocnym Maratonie Pływackim. Każda złotówka jest ważna. 

Szlachetny cel podczas IV Nocnego Maratonu Pływackiego

Podobne artykuły

Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

15 lip.
Zamiana wójta Malanowa na jeden dzień.

Zamiana wójta Malanowa na jeden dzień.

28 st.
Strażacy dołączyli do charytatywnej akcji.

Strażacy dołączyli do charytatywnej akcji.

13-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama