czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

reklama

Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i PGKiM na cmentarzu w Turku

Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i PGKiM na cmentarzu w Turku
 

Na cmentarzu komunalnym w Turku PGKiM postawiło zniczodzielnię. Jak informuje Zarząd PGKiM akcja ma zachęcić wszystkich odwiedzających cmentarz do dzielenia się zużytymi zniczami, które po wymianie wkładu można jeszcze wykorzystać.

Pomysłodawcą zniczodzielni jest Małgorzata Modrzejewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Natomiast pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku zaprojektowali i wykonali zniczodzielnię, która przed kilkoma dniami stanęła na cmentarzu komunalnym przy ul. Chopina w Turku.

reklama

Zniczodzielnia to miejsce, gdzie można zostawić znicz bez wkładu, aby ktoś inny mógł go wykorzystać. Wszystko po to, aby nie marnować zniczy, a jednocześnie zmniejszać ilość produkowanych śmieci.

Zachęcamy do pozostawiania na półkach zniczodzielni kompletnych zniczy, w którym już wypalił się wkład, aby inna osoba mogła go wykorzystać, kupując tylko wkład do znicza. Jeśli pomysł przyjmie się na cmentarzu komunalnym w Turku, wówczas zniczodzielnia stanie także na cmentarzu komunalnym w Słodkowie Kolonii.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

30 paźd.
Uczniowie SP5 w akcji

Uczniowie SP5 w akcji "Zapal znicz pamięci"

27 paźd.
Obostrzenia na cmentarzach komunalnych. Nowe...

Obostrzenia na cmentarzach komunalnych. Nowe zasady...

19 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama