środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.

Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.
 

Ponad 50 osób podzielnych na 12 drużyn wzięło udział w premierowej rozgrywce mobilnej gry miejskiej pt „Pietrzak jest stąd. Na skrzydłach Biedronki”. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Wiedzę o ważnych postaciach związanych z miastem można zdobywać w różny sposób – z książek, wykładów, od pasjonatów lokalnej historii, ale też wykorzystując dobrodziejstwo najnowszych technologii. Na ten właśnie pomysł wpadła turkowska biblioteka, która w ramach realizowanego projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” uruchomi mobilna grę miejską.

reklama

Podczas premierowej rozgrywki jej uczestnicy zaopatrzeni w smartfony z zainstalowaną aplikacja Action Track przemieszczali się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, gdzie czekały na nich do rozwiązania zadania, o bardzo różnych charakterze, od wiedzowych po kreatywne. Gracze musieli wcielali się w postać Franka, urodzonego w Turku w 1916 roku. Został on przewodnikiem w opowieści o życiu Włodzimierza Antoniego Pietrzaka.Na zwycięską drużynę, która otrzymała największą ilość punktów, czekały nagrody rzeczowe.

Gra miejska jest jednym z elementów zadania „Jubileuszowy wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał nadesłany.
 

Podobne artykuły

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.
Turkowska kultura online

Turkowska kultura online

1 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama