niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku po raz kolejny organizatorem Festiwalu Talentów.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku po raz kolejny organizatorem Festiwalu Talentów.
 

Dnia 27 listopada 2019 roku odbył się Festiwal Talentów wpisany w tradycję Ośrodka od ponad 20 lat. Celem imprezy jest integracja między-ośrodkowa oraz upowszechnianie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Turku i każdego roku przybiera inną tematykę. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Na góralską nutę” i przeniosła wszystkich w góralski świat muzyki i tańca.

W festiwalu uczestniczyły Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z Koła, Słupcy, Stemplewa, Rychwała, Turku oraz uczestnicy Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Sławomir Kosobudzki-Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku oraz Paweł Siwiński-Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku. Młodzież prezentowała swoje talenty wokalno-taneczne, obrzędy i zwyczaje góralskie „spod samiuśkich Tater”.  Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie tytuły jak: „Za górami za lasami”, „W murowanej piwnicy”, „Hej szalała, szalała”, „Takiego Janicka”, „Pójdę boso”, „Góralu czy ci nie żal”.

reklama

Przepiękna scenografia i barwne stroje przybliżały kulturę i życie mieszkańców z Podhala. Nie zabrakło gwary góralskiej i tańca zbójnickiego z Janosikiem. Duży entuzjazm wśród publiczności wzbudziły konkursy na StrongCepra oraz obieranie gruli (ziemniaków) na czas. Sporej dawki humoru dostarczył wywiad przeprowadzony przez dziennikarkę TVP 1 z bacą i jego gaździną. Młodzi artyści po raz kolejny potwierdzili, że potrafią się bawić, a ich występy dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Festiwal przygotowały i prowadziły: Marta Bakalarz, Marlena Graczyk i Aneta Lubas.Występ artystyczny uczniów Ośrodka przygotowała pani Beata Szczesiak. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody, pamiątkowy dyplom i poczęstunek. Sponsorem festiwalu było Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. Szczególne podziękowania kierujemy pani Małgorzacie Izydorkiewicz–właścicielce zakładu krawieckiego „Szpileczka” za uszycie kostiumów estradowych. 

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
Choinka z Babcią i Dziadkiem w Natalii

Choinka z Babcią i Dziadkiem w Natalii

4 lt.
Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama