piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja turnieju wiedzy pożarniczej.

Uczniowie z turkowskich szkół wzięli udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs był okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego Zapobiegamy Pożarom.

W sobotę, 18 stycznia, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyły się eliminacje miejskie XX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tegorocznej rywalizacji „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięło udział 12 uczniów z turkowskich szkół podstawowych. Najlepsze wyniki w kategorii klas I-VI osiągnęli: Emil Kubiak, który zdobył 24 na 30 możliwych punktów, Aleksander Jachimowski (23 punkty) i Zofia Werbińska (21 punktów). W kategorii klas VII-VIII najlepszy był Nikodem Walczykowski (13 punktów). Czworo uczniów weźmie udział w etapie powiatowym OTWP, który planowany jest na 21 marca, również w remizie OSP Turek. Test, któremu musieli stawić czoła uczniowie, składał się z 30 zadań, które sprawdziły ich wiedzę na temat pożarnictwa.

Po wręczeniu nagród zwycięzcom turnieju pożarniczego, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”. Komisja miała nie lada wybór, by wyłonić najlepsze spośród 33 prac. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 3 i 7, Szkół Podstawowych 1, 4 i 5 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcznego w Turku. Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe. Spośród przedszkolaków: 1 miejsce zajęła Maja Kleśta, 2 - Sara Arent, 3 - Aleksander Antczak. W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych: 1 miejsce zajął Mateusz Erkiert, 2 - Patrycja Pietrzak, 3 – Martyna Kazikowska. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych wygrał Łukasz Pawlak. Była również grupa dorosłych, w której kolejne miejsca zajęli: Michał Jesiołowski, Miłosz Raczyk i Marcin Szwankowski. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa, ponadto na ręce osób, które zajęły miejsca na podium, zostały wręczone nagrody rzeczowe. Również zwycięzcy konkursu plastycznego wezmą udział w rywalizacji powiatowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.