piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja turnieju wiedzy pożarniczej.

 

Uczniowie z turkowskich szkół wzięli udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs był okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego Zapobiegamy Pożarom. 

W sobotę, 18 stycznia, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyły się eliminacje miejskie XX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tegorocznej rywalizacji „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięło udział 12 uczniów z turkowskich szkół podstawowych. Najlepsze wyniki w kategorii klas I-VI osiągnęli: Emil Kubiak, który zdobył 24 na 30 możliwych punktów, Aleksander Jachimowski (23 punkty) i Zofia Werbińska (21 punktów). W kategorii klas VII-VIII najlepszy był Nikodem Walczykowski (13 punktów). Czworo uczniów weźmie udział w etapie powiatowym OTWP, który planowany jest na 21 marca, również w remizie OSP Turek. Test, któremu musieli stawić czoła uczniowie, składał się z 30 zadań, które sprawdziły ich wiedzę na temat pożarnictwa.

reklama

Po wręczeniu nagród zwycięzcom turnieju pożarniczego, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”. Komisja miała nie lada wybór, by wyłonić najlepsze spośród 33 prac. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 3 i 7, Szkół Podstawowych 1, 4 i 5 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcznego w Turku. Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe. Spośród przedszkolaków: 1 miejsce zajęła Maja Kleśta, 2 - Sara Arent, 3 - Aleksander Antczak. W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych: 1 miejsce zajął Mateusz Erkiert, 2 - Patrycja Pietrzak, 3 – Martyna Kazikowska. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych wygrał Łukasz Pawlak. Była również grupa dorosłych, w której kolejne miejsca zajęli: Michał Jesiołowski, Miłosz Raczyk i Marcin Szwankowski. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa, ponadto na ręce osób, które zajęły miejsca na podium, zostały wręczone nagrody rzeczowe. Również zwycięzcy konkursu plastycznego wezmą udział w rywalizacji powiatowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia. 

Młodzież Zapobiega Pożarom czyli XX edycja turnieju wiedzy pożarniczej.

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama