sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!
 

Największy festiwal animacji w Polsce i jeden z największych na świecie – 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA (www.polskaanimacja.pl), zawita w tym roku do wielu miejscowości rozsianych po całej Polsce. podobnie jak w roku ubiegłym, jednym tych z miejsc będzie Turek, a w nim Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie 6 i 20 marca odbędzie się Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos, podczas którego najmłodsi widzowie głosować będą na najlepsze polskie animacje. 

Festiwal O!PLA to co roku zdumiewająca mieszanka technik, stylów i emocji ukazująca to, co we współczesnej polskiej animacji najlepsze. Podczas pokazów konkursowych, które między innymi odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku,  to dzieci będą Jurorami, wybierając najlepsze ich zdaniem współczesne filmy animowane stworzone z myślą o nich. Już 6 marca czyli w najbliższy piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, a 22 marca, także o godz. 17.00 uczniów klas 1-3.  

reklama

Z rekordowej ilości 246  zgłoszeń na 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zakwalifikowano aż 101 tytułów, w tym 69 do Konkursu Głównego oraz 21 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! W ramach bloków konkursowych przedszkolaki zobaczą 2 bloki po 5 filmów, natomiast dzieci starsze oceniać będą 11 produkcji.  

Festiwal O!PLA jest niezależną inicjatywą Piotra Kardasa (Animation Across Borders) realizowaną od 2013 roku w ścisłej współpracy z lokalnymi organizatorami. Od samego początku celem festiwalu jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. „O!PLA” oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”.

Materiał prasowy MBP w Turku

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama