piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Sukces uczennicy SP5 w XI Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka

Sukces uczennicy SP5 w XI Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka
 

W sobotę 29 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku odbyła się gala wręczenia nagród XI Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Jak co roku chętni mieli okazję wziąć udział w edycji plastycznej, fotograficznej oraz recytatorskiej. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. Przez 10 lat udział w konkursie wzięło 11 tysięcy 783 uczestników z Australii, Austrii, Białorusi, Czech, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, RPA, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.

reklama

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 - Tatiana Smak z klasy 5c wzięła udział w kategorii recytacja, przesłuchania konkursowe odbyły się 18 stycznia. Do udziału w edycji recytatorskiej zgłosiło się 29 uczestników. Jury konkursu w składzie: dr Małgorzata Ratajczyk, dr Beata Michalak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wojciech May ( nauczyciel języka polskiego, logopeda), po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło przyznać I nagrodę w kategorii 9-12 lat Tatianie Smak, za doskonałe zrozumienie i dojrzałą interpretacje tekstu, bardzo świadome operowanie emocjami, wyważenie nastroju i perfekcyjnie dobrane środki artystycznego przekazu. Tatiana na konkurs przygotowała trzy wiersze Włodzimierza Pietrzaka: „Geneza opowieści”, „Imieniny Bezdomne”, „Wiersz do Jana Kotta”.

Podczas sobotniej gali laureatka miała okazję zaprezentować raz jeszcze jeden z wybranych wierszy przed szerszą publicznością. To nie pierwszy sukces Tatiany w tej dziedzinie, mamy nadzieję, że kolejne przed nią.

materiał prasowy nadesłany
 

Sukces uczennicy SP5 w XI Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka

Podobne artykuły

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.
Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie "Dzieci bajki piszą"

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama