sobota 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego, Sylwii

31°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek
 

Dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Unicef w Turku wraz z wychowawczyniami Beatą Cybulską i Elżbietą Trawczyńską miały okazję zwiedzić siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Inicjatorem wycieczki był radny Rady Miejskiej w Turku Norbert Lament.

Dzieci zostały bardzo miło przywitane przez zawodowych strażaków. Zaprezentowano im wyposażenie auta bojowego do gaszenia pożarów. Następnie uczniowie udali się do sali edukacyjnej „Ognik” przeznaczonej dla dzieci .Zostały przeszkolone, jak ugasić ogień w domu oraz z udzielania pierwszej pomocy. Najciekawszym momentem był pokaz w jaki sposób strażacy przygotowują się do akcji.

reklama

Na koniec dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze strażakiem, a w nagrodę dostali pamiątkowe dyplomy.

Wychowawczynie serdecznie dziękują komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz radnemu Norbertowi Lamentowi, organizatorowi wycieczki, za miłe przywitanie oraz przydatną edukację.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

25 maj.
Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

19 mrz.
Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu,...

Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu, masz...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama