czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku
 

Sukces uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku na XX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2020.

W Teatrze Impart we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje XX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2020. Impreza ta odbywa się rokrocznie od 2001 roku, a jej organizatorem jest Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w Krakowie. Jej uczestnicy udowadniają, że niepełnosprawność nie ogranicza i że mogą realizować swoje marzenia w wielu dziedzinach, między innymi w sztuce. 

reklama

W rywalizacji regionalnej we Wrocławiu wzięło udział 6 zespołów teatralnych i 3 solistów, wyłonionych w pierwszym etapie festiwalu z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, w tym zespół teatralny "Makuszaki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. ,"Kartki z pamiętnika", opowiadającym o spotkaniu dwóch chłopców, z których jeden jest niewidomy. Występ zakończył się  sukcesem. Teatr „Makuszaki” otrzymał wyróżnienie!

Grupę teatralną przygotowały: nauczycielki  Elżbieta Kociołek, Beata Szczesiak i Beata Biała.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

16 wrz.

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski"....

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama