środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Już ponad 40 tyś zł w społecznej zbiórce na respirator i medykamenty dla turkowskiego szpitala

Już ponad 40 tyś zł w społecznej zbiórce na respirator i medykamenty dla turkowskiego szpitala
 

O zbiórce zainicjowanej przez Kacpra Drzewieckiego na potrzeby turkowskiego szpitala pisaliśmy kilka dni temu. Inicjatywa odbiła się szerokim echem wśród lokalnej społeczności a efekt zdumiewa. W przeciągu 24 godzin na koncie zbiórki z 3 tyś zł zrobiło się ponad 13 000 zł a aktualnie po 4 dniach zbiórki jest już ponad 40 tyś zł.

Potrzeb jest wiele i każda pomoc się liczy by móc w pełni zaopatrzyć turkowskich ratowników, którzy na co dzień pracują w Pogotowiu Ratunkowym. Z pewnością przyda się każda maseczka, płyn dezynfekcyjny i inne produkty medyczne potrzebne w normalnej pracy turkowskiej lecznicy. "Te zbrojenia na walkę z koronawirusem nie pójdą na marne" – przypomina inicjator zbiórki. Oprócz zbiórki działa grupa facebookowa na profilu której prowadzone są aukcje na pozyskanie środków mających także wesprzeć turkowskie pogotowie i personel szpitala.

reklama

Wspomniana zbiórka także cieszy oko. Jest już ponad 40 tyś zł od 300 darczyńców (stan na 11.30 26 marca br.) Ludzie wpłacają skromne kwoty – 10, 20 50 zł ale są też i hojniejsi mieszkańcy jak np. Łukasz Patyra który przekazał w trakcie pisania arykułu okrągłą sumę 3000 zł. Pozostali najhojniejsi wpłacający to m.in. Wojciech Kubacki który przekazał 2 tyś zł, firma Schiele Plast także wsparła kwotą 2000 zł, Szymczak Radosław z firmy LIMAX przekazał 1700 zł, Zbigniew Dominiak – właściciel firmy transportowej z Żuk czy Marek Zawadzki właściciel firmy Zawmark – producenta betonu z Mariantowa, którzy bez ceregieli przekazali konkretną kwotę po 1000 zł. Są też kwoty po 600 czy 500 zł. Jednym słowem akcja trafiła do sumień turkowian którzy wpłacają ile mogą.

Link do zbiórki dla osób które także chcą wesprzeć akcję:
https://zrzutka.pl/zpne2p

Do końca zbiórki pozostało 5 dni a docelowo całość akcji ma się zamknąć kwotą 100 tyś zł w priorytecie na zakup kolejnego respiratora ale także nadwyżka przekazana ma być na zakup innych niezbędnych w obecnym okresie medykamentów i sprzętu. "Pomóżmy sami sobie a by ci co pomagają nam mieli czym pomagać"  - brzmi hasło zbiórki.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

28 czerw.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021
Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

25-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama