sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u pracowników przedszkoli w Turku

Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u pracowników przedszkoli w Turku
 

Od 25 maja 2020 r. otwarte są dwa miejskie przedszkola i szkoły podstawowe. Pracownicy przedszkoli zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Do wszystkich sześciu miejskich przedszkoli samorządowych uczęszcza 865 dzieci. W obecnej sytuacji rodzice 36 przedszkolaków zadeklarowali chęć powrotu na zajęcia. To oznacza, że zgodnie z reżimem sanitarnym otwarte zostały dwie placówki. Uruchomione zostały zajęcia opiekuńcze w formie dyżuru dla 20 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 i dla 16 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 7.

reklama

Miasto chcąc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo zwróciło się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku o przeprowadzenie bezpłatnych testów pracowników przedszkoli. Z uwagi na odmowę PSSE, Burmistrz zdecydował o przebadaniu pracowników ww. placówek. Testy przesiewowe na obecność koronawirusa zostały wykonane pracownikom przedszkoli, w których rozpoczęły się zajęcia. Wyniki nie wykazały obecności koronawirusa.

Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 25 maja mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych. W Turku rodzice zgłosili 31 dzieci do udziału w takich zajęciach: 7 w Szkole Podstawowej nr 1, 13 w Szkole Podstawowej nr 4 i 11 w Szkole Podstawowej nr 5. Uczniowie klas I-III w grupach do 12 osób będą brali udział w zajęciach świetlicowych, w godzinach pracy świetlicy, a zainteresowani posiłkami będą mogli korzystać z obiadów ze szkolnej stołówki. Dzieci z klas ósmych mogą przychodzić na konsultacje przed egzaminem kończącym edukację w szkole podstawowej.

Od 1 czerwca br. planuje się również uruchomienie Żłobka Miejskiego w Turku. Na dzień dzisiejszy 15 rodziców zadeklarowało chęć oddania dzieci pod opiekę. Również w tym przypadku pracownicy placówki zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa.

reklama

Pracownicy żłobka i miejskich przedszkoli zostali zaopatrzeni przez Urząd Miejski w Turku - zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w środki ochrony osobistej tj. przyłbice, maseczki, rękawice i fartuchy ochronne. Pracownicy szkół również otrzymali środki ochrony osobistej przy współudziale Wojewody Wielkopolskiego, który dostarczył płyn do dezynfekcji i przyłbice.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.
Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

6 czerw.
Powiat Turecki na

Powiat Turecki na "ostatniej prostej" do...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama