piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe skrzyżowanie Uniejowskiej z Armii Krajowej nadal bez sygnalizacji świetlnej. Poczekamy do 1 grudnia?

Nowe skrzyżowanie Uniejowskiej z Armii Krajowej nadal bez sygnalizacji świetlnej. Poczekamy do 1 grudnia?
 

Ponad dwa miesiące temu, po gruntownej przebudowie, do użytku oddana została ulica Uniejowska wraz ze skrzyżowaniem z Armii Krajowej i Nową. Dla poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia korków wykonawca czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zainstalował długo oczekiwaną sygnalizację świetlną. Wszystko byłoby pieknie gdyby nie fakt, że świetła do dziś nie zostały włączone.

Dokładnie 31 lipca 2020 roku oddano do użytku przebudowany odcinek Drogi Krajowej nr 72 przebiegającej przez Turek. Kompleksowo przebudowano ulicę Uniejowską oraz Niepodległości, które połączono dużym rondem. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym w tym newralgicznym dla Turku ciągu komunikacyjnym poprawiło bezpieczeństwo i komunikację. Efekty widać gołym okiem i słychać w opiniach kierowców. Inaczej jest ze skrzyżowaniem Uniejowskiej z ulicami Armii Krajowej i Nowej. Także ten łącznik został przebudowany w ramach remontu wspomnianych ulic. Skrzyżowanie doczekało się w końcu sygnalizacji świetlnej, która miała poprawić przepływ samochodów i odkorkować je w godzinach szczytu. Jednak światła do dziś nie zostały uruchomione, a problemy z przejazdem przez skrzyżowanie pozostały.

reklama

Według informacji, jakie otrzymaliśmy od odpowiedzialnego za przebudowę ulic poznańskiego oddziału GDDKiA, powodem takiego stanu rzecz jest oczekiwanie na wpięcie sygnalizacji do sieci energetycznej. -Z naszej strony wszystko zostało wykonane, czekamy na podłączenie przez dostawcę prądu żeby można było sygnalizację uruchomić - informuje Janina Cieślak z GDDKiA.

Próbowaliśmy uzyskać informacje u monopolisty w naszym powiecie czyli Energi Operator. Na dwa proste pytania - dlaczego i kiedy - skierowane do biura prasowego otrzymaliśmy lakoniczną i wymijającą odpowiedź bez konkretnej informacji kiedy w końcu sygnalizacja zacznie działać. -Prace związane z wykonaniem przyłączenia wskazanej przez Pana sygnalizacji prowadzone są zgodnie z umową zawartą z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wraz z zachowaniem wskazanych w niej terminów. Termin realizacji umowy przyłączeniowej przypada na 1 grudnia 2020. Przyłącze zostało już wykonane i w najbliższym czasie powinien zostać dokonany jego odbiór. Po dokonaniu odbioru przyłącza przez Energę Operator od wykonawcy prac, podmiot przyłączany – GDDKiA, powinien zawrzeć umowę sprzedażową z wybranym przez siebie sprzedawcą energii elektrycznej. Kiedy tylko to nastąpi, możliwe będzie założenie licznika przez Energę Operator i przystąpienie GDDKiA do uruchomiania sygnalizacji.  - czytamy w oświadczeniu firmy Energa Operator.

Pozostaje więc nadzieja, że cierpliwe oczekiwanie na uruchomienie sygnalizacji, o którą dopominają się mieszańcy, a w głównej mierze kierowcy, stanie się niebawem faktem i przytoczony w odpowiedzi Energii końcowy termin realizacji przyłącza na 1 grudnia 2020 zostanie tylko na papierze.

2
3
4
5

Podobne artykuły

Do kościoła i do szkoły. W Przykonie na...

Do kościoła i do szkoły. W Przykonie na światłach...

29 lip.
Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy...

Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy ścieżki...

21 lip.
Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon?...

Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon? Przebudowa...

16 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama