poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon? Przebudowa krajówki i nowe światła

Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon? Przebudowa krajówki i nowe światła - fot. Google maps
fot. Google maps 

Już w drugiej połowie roku czeka nas nie lada zamieszanie drogowe. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu, zaplanowała bowiem pierwszy etap przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 72 z ul. Św. Floriana. Trwające właśnie rozmowy z przedstawicielami władz samorządowych, mają pomóc opracować rozwiązanie, zapewniające dużą płynność ruchu pojazdów przy jednoczesnym wysokim poziomie bezpieczeństwa ruchu dla pieszych i rowerzystów.

Dokładny zakres robót będzie znany dopiero po zakończeniu wspomnianych uzgodnień, natomiast w ramach zakresu prac wejdą: przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi krajowej, budowa chodników, przejść dla pieszych, budowa pasów do skrętu w lewo oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą św. Floriana – wylicza Marcin Kucharczak z GDDKiA, oddział w Poznaniu. – Planowany zakres prac rozpoczyna się w okolicy skrzyżowania z ul. Krokusową, a kończy przed rondem Romana Dmowskiego.

reklama

Inwestycja, zgodnie z założonym harmonogramem, podzielona została na dwa etapy. – Realizacja pierwszego z nich, przebudowa drogi na podstawie zgłoszenia robót budowlanych, planowana jest na drugą połowę roku bieżącego – mówi Kucharczak. – Etap drugi, wymagający uzyskania decyzji pozwolenie na budowę, zrealizowany zostanie w późniejszym terminie, prawdopodobnie w roku 2023. Dokładne ramy czasowe zależeć będą zależeć od czasu procedowania niezbędnych decyzji administracyjnych, które nie są zależne od GDDKiA o/Poznań.

Czy czeka nas komunikacyjny Armagedon? – Tymczasowa organizacja ruchu (TOR) na czas prowadzenia robót budowlanych – zatem wszelkie utrudnienia, objazdy, zamknięcia – zależna jest od wykonawcy tych robót oraz sposobu w jaki zaplanuje on realizację zadania – wyjaśnia Kucharczak. – To firma wykonująca roboty budowlane opracowuje projekt TOR, występuje o jego zatwierdzenie do odpowiednich organów oraz odpowiada za wprowadzenie. Na tym etapie, w stosunkowo wczesnej fazie projektowania, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące utrudnień dla użytkowników drogi.

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską....

Już wkrótce kierowcy wrócą na Uniejowską. Dobiegają...

12 sierp.
Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy...

Już we wtorek spotkanie w sprawie rozbudowy ścieżki...

21 lip.
Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę...

Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę...

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama