czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejni zarażeni COVID-19 w powiecie. Ognisko koronawirusa w szpitalu rozprzestrzenia się

Kolejni zarażeni COVID-19 w powiecie. Ognisko koronawirusa w szpitalu rozprzestrzenia się
 

Dwie położne z ginekologii oraz pracownik geodezji, to kolejne osoby z pozytywnymi wynikami na COVID-19. Cała trójka przebywa w izolacji domowej. W kwarantannie jest także personel oddziału oraz osoby, które miały kontakt z zarażonym mężczyzną.

To już kolejny przypadek koronawirusa w turkowskim szpitalu. Przypomnijmy, że jakiś czas temu zamknięty został oddział wewnętrzny, gdzie zarażonych COVID-19 zostało dziewięć osób z personelu medycznego. W ubiegłym tygodniu korona wirusem zarażona została lekarka z oddziału dziecięcego. Wczoraj (30 września) testy potwierdziły SARS-CoV-2 u dwóch położnych ginekologii. –Kobiety źle się czuły, dlatego zrobiliśmy wymazy. Wyniki były dodatnie. Testy wykonano też pozostałemu personelowi oddziału. Na szczęście nic nie wykazały. Wymazy będą pobrane jeszcze raz, po siedmiu dniach od ostatniego kontaktu personelu z zarażonymi położnymi – wyjaśnia dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak. Zarówno położne, jak i pozostałe osoby zatrudnione na oddziale przebywają w izolacji domowej. Póki co oddział jest zamknięty. –Pacjentki, które nie wymagały hospitalizacji, po wykonaniu testów zostały wypisane do domów. Pozostałe zostaną na oddziale tyle ile będzie trzeba. Także one wrócą do domów po pobraniu wymazów – dodaje Krzysztof Sobczak.

reklama

W izolacji domowej przebywa również pracownik geodezji Starostwa Powiatowego w Turku. –To osoba z wynikiem pozytywnym, która w ubiegłym tygodniu była w pracy. Także osoby, które miały kontakt z zarażonym przebywają w kwarantannie – wyjaśnia Katarzyna Wysocka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku. Jeżeli nie będą miały objawów świadczących o zarażeniu korona wirusem, będą mogły wrócić do pracy. Jak podkreśla dyrektor Wysocka, mieszczący się w budynku szpitala wydział geodezji funkcjonuje normalnie. Interesantów przyjmują pracownicy, którzy nie mieli kontaktu z zarażonym kolegą.

Warto podkreślić, że wydział geodezji znajduje się w jednych ze skrzydeł turowskiego szpitala. Istnieje obawa, że powiat turecki przez ognisko koronawirusa w szpitalu trafi do żółtej strefy. Jeżeli tak się stanie, to przebywając w miejscach objętych strefą będzie trzeba bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego np. zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W dzisiejszym raporcie Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje iż z powodu Covid-19 zmarło 6 Wielkopolan i odnotowano 173 nowe zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7985 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1611 to przypadki aktywne. 289 osób zmarło, a 6085 wyzdrowiało.

Aktualny wykres sytuacji w Wielkopolsce

reklama

Podobne artykuły

Piąta edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o...

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu...

20 czerw.
O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama