niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Turkowianie dla pogorzelców z Zadwornej. Zorganizowali zrzutkę oraz zbiórkę do puszek

Turkowianie dla pogorzelców z Zadwornej. Zorganizowali zrzutkę oraz zbiórkę do puszek
 

Na pomoc pogorzelcom z Zadwornej, którym spłonął dom, ruszyli nie tylko mieszkańcy gminy Tuliszków, ale także turowianie. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zorganizował zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Wobec tragedii Maleszów obojętnie nie przeszło również Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, które w sobotę 3 października, będzie zbierać dla rodziny pieniądze.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło we wtorek, 22 września. Małżeństwo wraz z córką dosłownie w kilka minut straciło dobytek życia. Mieszkańcy posesji są schorowani i sami nie dadzą sobie rady z uprzątnięciem pogorzeliska. Dodatkowo naprawa dachu kosztować będzie około 60 tysięcy złotych, nie mówiąc o remoncie i wymianie wyposażenia domu. To dla rodziny zbyt wielkie koszty, których nie są w stanie pokryć z własnej kieszeni. Rodzina potrzebuje pomocy, nie tylko przy sprzątaniu pogorzeliska, a także finansowej.

reklama

Na apel rodziny jako pierwszy zareagował Kamil Kruszyński organizując zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w turkowskiej komendzie, jest jednym z trójki policjantów, którzy feralnego wtorku patrolując okolicę uratowali z płonącego domu 69-letnią mieszkankę Zadwornej. By wesprzeć rodzinę wystarczy wejść na stronę https://zrzutka.pl/9mcuxh

Obojętni wobec rodzinnej tragedii nie pozostali wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrdoka Pomocy Społecznej w Turku. Jak podkreśla Beata Pacławska, szefowa Centrum, w ludzkiej naturze istnieją dwie potężne siły: własny interes i troska o innych. To my decydujemy, która z nich zwycięży. Świat potrzebuje dobra, bądźmy więc gotowi do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. -I właśnie teraz zbieramy siły, by pomóc rodzinie z Zadwornej, by mogła wrócić do normalnego i godnego życia – dodaje Pacławska. W sobotę, 3 października, od godz. 11.00 w Hali Sportowej, przy ulicy Parkowej odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski Karate Shinkyokuhinkai organizowane przez Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku. Podczas zawodów wolontariusze będą zbierać do puszek datki dla rodziny. Przychodząc na mistrzostwa zabierzmy ze sobą przysłowiową złotówkę, bo dla Maleszów liczy się każdy grosz. Do udziału w szlachetnej akcji zapraszamy nie tylko uczestników imprezy, ale wszystkich turkowian, dla których tego dnia drzwi hali będą otwarte.

 

Podobne artykuły

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23 paźd.
Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

22 paźd.
Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini...

Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini Cooperem...

15 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama