piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Koronawirus w "Ogólniaku" i przedszkolu. W kwarantannie kilkadziesiąt osób

Koronawirus w
 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje o kolejnych zakażeniach korona wirusem w powiecie turkowskm. W kwarantannie przebywają uczniowie oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego, dzieci oraz nauczycielki z Przedszkola Samorządowego nr 3 oraz pracownica Urzędu Gminy w Przykonie.

Uczeń „Ogólniaka” miał zaplanowany zabieg w turkowskim szpitalu i podczas przyjęcia na oddział wykonano mu test na COVID-19. Wynik był pozytywny, dlatego nastolatek poddany został kwarantannie.W kwarantannie jest również 33 koleżanek i kolegów zarażonego, a także trzy nauczycielki. Z kolei w Przedszkolu Samorządowym nr 3 na COVID-19 chora jest jedna z opiekunek. Sanepid zlecił kwarantannę także grupie dzieciaków, które miały z kobietą zajęcia. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku potwierdziła również zakażenie u jednej z pracownic Urzędu Gminy w Przykonie. Kobieta od poniedziałku przebywa na zwolnieniu lekarskim, więc najprawdopodobniej nie będzie potrzeby obejmowania kwarantanną pracowników przykońskiego urzędu.

reklama

-Wszyscy z zakażonych przechodzą chorobę bezobjawowo, więc wszystko jest pod kontrolą i nie ma powodów do obaw – wyjaśnia Katarzyna Wysocka z PSSE w Turku. Dyrektor Sanepidu przyznaje, że każdego dnia do Stacji wpływają zgłoszenia o kolejnych zakażeniach koronawirusem, także możliwe jest, że zakażeni są także pracownicy turkowskich zakładów. –Pojedyncze zgłoszenie tego typu nie jest dla nas podstawą do podejmowania poważnych działań. Oczywiście taką osobę izolujemy i kontrolujemy przebieg kwarantanny – dodaje Wysocka.

Turkowskie liceum i przedszkole, to kolejne, po Koźminie i Żukach, placówki oświatowe, w których potwierdzono zarażenie koronawirusem.

 

Podobne artykuły

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

6 czerw.
Listy do redakcji: Uwaga! Wiosną kleszcze...

Listy do redakcji: Uwaga! Wiosną kleszcze ruszają na...

28 kw.

"Bajkowe Przedszkole" zaprasza dzieci. Trwa II etap...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama