sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo informuje o rozpoczęciu remontu.

Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo informuje o rozpoczęciu remontu. - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

Budynek po Domu Dziecka na ul. Konińskiej od lat stoi pusty i niszczeje. Przekazana w formie darowizny na rzecz WOT przez Powiat Turecki w 2017 r. nieruchomość doczeka się zapowiadanego gruntownego remontu?

Przekazany w formie darowizny przez Powiat Turecki na rzecz Skarbu Państwa, a w efekcie Wojskom Obrony Terytorialnej budynek po byłym Domu Dziecka w Turku od lat stoi pusty. Od momentu likwidacji placówki w 2015 r. budynek niszczeje. Jak informuje dziś tj. we wtorek 24 listopada br. Starostwo Powiatowe w Turku, rozpoczęły się prace remontowe dachu mające na celu zabezpieczenie budynku przed nadchodzącą zimą. Docelowo budynek ma stać się siedzibą WOT. Kiedy to nastąpi i kiedy rozpocznie zapowiadany rok w rok od 2017 roku gruntowny remont budynku? Niewiadomo.

reklama

- Od kilku dni na zlecenie 33. Brygady Lotnictwa Transportowego prowadzone są roboty remontowo – konserwacyjne przy ul. Konińskiej 2 w Turku. Prace polegają na zabezpieczeniu budynku po byłym Domu Dziecka, który stał się siedzibą WOT, przed niszczeniem. Zakres prac obejmuje m.in. remont pokrycia dachowego budynku, uzupełnienie i uszczelnienie pokrycia z układanej na zaprawie dachówki ceramicznej karpiówki pojedynczo, uszczelnienie zaprawą styków pokrycia z dachówki z murami, wymianę starego pokrycia z blachy na pokrycie z blachy ocynkowanej [...]. Wskazane roboty wzmocnią konstrukcję dachu, zabezpieczą nieruchomość przed zimą i poprawią stan techniczny budynku, który w przyszłości zostanie gruntownie wyremontowany przez WOT. - czytamy w informacji starostwa.

Po II Wojnie Światowej były dworek rodziny Orłowskich - właścicieli majątku Muchlin przebudowano. Do 2015 roku mieścił się w nim Dom Dziecka. Były plany sprzedania nieruchomości wraz z terenem o powierzchni 3,4 hektara jednak nie było zainteresowania kupnem. Decyzja o przekazaniu budynku na rzecz WOT i w konsekwencji umowa podpisana 30 stycznia 2018 r. miała dać powiew świeżości w tej sprawie. Za takim rozwiązaniem opowiadał się nie tylko ówczesny Zarząd Powiatu ale także politycy Prawa i Sprawiedliwości z posłem Bartosikiem na czele oraz Towarzystwo Samorządowe apelując o stworzenie w nim Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. WOT planował wówczas gruntowne wyremontowanie całego budynku. w którym docelowo stacjonować ma 75 żołnierzy zawodowych i ponad 300 żołnierzy ochotników.

Podobne artykuły

Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

08-08-2020
Żołnierze WOT przebadają około 1000 mieszkańców...

Żołnierze WOT przebadają około 1000 mieszkańców...

07-07-2020
Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

05-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama