Bożonarodzeniowy Jarmark w Dobrej! Jedzonko, występy, stragany. Przybywajcie!

piątek 09 grudnia 2022

Anety, Leokadii, Wiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tym razem całkowicie Turkowskie. Czwarte już serce na nakrętki pojawiło się w Turku.

Tym razem całkowicie Turkowskie. Czwarte już serce na nakrętki pojawiło się w Turku.
 

Kolejne serce na nakrętki zostało zainstalowane dziś pod jedną ze Szkół Podstawowych w Turku. Fundatorem serca jest Radny Miejski Paweł Kwiatkowski, a konstrukcję wykonała firma Hot-Spaw z Turku.

W poniedziałkowy poranek przed budynkiem B Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku przy ul. Broniewskiego zainstalowano czwarte już serce na plastikowe nakrętki. Zbieranie nakrętek już od kilku lat jest dobrym i sprawdzonym sposobem na pozyskanie środków finansowych na cele charytatywne. Zbiórki nakrętek w szkołach powoli odchodzą w zapomnienie - a to za sprawą coraz częściej pojawiających się w przestrzeni serc na nakrętki, takich jak to pod SP5.

reklama

W Turku działają już cztery podobne konstrukcje służące do zbierania nakrętek. Pierwsze serce zainstalowano także przy Szkole Podstawowej nr 5, jednak na Osiedlu Wyzwolenia we wrześniu 2020 roku. W listopadzie kolejne serce pojawiło się pod budynkiem Miejskiego Domu Kultury, a trzecie pod Szkołą Podstawową nr 4. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od poprzednich nowe serce zaprojektowała i wykonała w całości turkowska firma - HotSpaw Marcina Frątczaka.

- Dbając o środowisko naturalne oraz wychodząc naprzeciw osobom chorym i potrzebującym pomocy, postanowiłem ufundować specjalny pojemnik na nakrętki. Mówię wam na swoim przykładzie, nakrętki nie muszą już zalegać w naszych domach. Idąc do szkoły, pracy, na zakupy czy spacer zawsze będzie można przynieść je i wrzucić do serduszka. Serce przekazuję w dobre ręce pod zarządzanie Dyrekcji Szkoły, która to wraz z uczniami tej szkoły przeznaczy zbiórkę nakrętek na dowolny, szczytny cel. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do włączenia się do zbiórki nakrętek, ponieważ w ten sposób będziemy mogli pomóc potrzebującym. - podsumował dzisiejszą akcję Paweł Kwiatkowski.

fot.: SP5

Tym razem całkowicie Turkowskie. Czwarte już serce na nakrętki pojawiło się w Turku.

Podobne artykuły

404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z...

404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Turku!

16 paźd.

"Koreczki do skrzyneczki". Dzień Ziemi z dziećmi z...

27 kw.

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama