niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Liceum w Turku po raz trzeci ze "Srebrną tarczą". Znamy wyniki rankingu Perspektywy 2021.

Liceum w Turku po raz trzeci ze
 

Znamy już ogólnopolski rankingu szkół średnich. Ranking Liceów i Techników "Perspektywy" 2021 został przygotowany po raz dwudziesty trzeci. Srebrną tarczę obroniło Liceum w Turku a ZST utrzymało się w pierwszej setce techników Wielkopolski.

Ranking Szkół "Perspektyw" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników pojawia się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych itd. Gdy specjaliści „Perspektyw” zliczą te rozmaite czynniki, powstaje końcowa punktacja. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników.

reklama

Jak wypadły szkoły średnie z naszego powiatu w Rankingu Perspektyw 2021?

Powód do dumy ma z pewnością I Liceum Ogólnokształcące w Turku, które już po raz trzeci z rzędu znalazło się na liście 500 najlepszych liceów w Polsce. Szkoła utrzymała się w gronie najlepszej pięćsetki choć spadła o 16 pozycji w stosunku do roku ubiegłego. W tym roku ILO uplasowało się na 469 pozycji . Dla porównania w 2020 roku była to 453 pozycja a w 2019 - 431 miejsce. Mimo spadku szkoła obroniła tytuł "Srebrnej Szkoły" i nadal ma prawo do posługiwania się srebrną tarczą. Gorzej wygląda pozycja liceum w rankingach dodatkowych czyli maturalnym (300 szkół) i olimpiad (200 szkół). Turkowskiego "ogólniaka" w żadnym z nich nie znajdziemy.

W zestawieniu najlepszych liceów w Województwie Wielkopolskim turkowski „Ogólniak” zajął pozycje 41. Jest to również spadek w porównaniu do roku ubiegłego. W 2020 ILO zajęło pozycję 36 a w 2019 r. 33 miejsce. W zestawieniu wojewódzkim znajdziemy jeszcze Zespół Szkół Technicznych z Turku, który utrzymał się w pierwszej setce. W 2021 roku ZST uplasowało się na 66 pozycji a dla porównania w 2020 było to 58 miejsce. Najgorzej w rankingu wśród szkół średnich z powiatu tureckiego wypadło technikum w Kaczkach Średnich, którego na próżno szukać w zestawieniu ogólnokrajowym oraz wojewódzkim.

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.

Podobne artykuły

Liceum w Turku najbardziej usportowione w...

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce

21 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

2 wrz.
Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama