sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: DeVeris deklaruje nowy system neutralizacji odoru. Mieszkańcy nie wierzą i domagają się konkretów.

Wideo: DeVeris deklaruje nowy system neutralizacji odoru. Mieszkańcy nie wierzą i domagają się konkretów.
 

W ramach dzisiejszej Sesji Rady Miasta Turku doszło do długo oczekiwanej konfrontacji mieszkańców skarżących się na uciążliwe zapachy z firmy DeVeris z jej przedstawicielem oraz władzami miasta. Burzliwe spotkanie zakończyło się ustaleniem, iż w przyszłym tygodniu do wiadomości publicznej firma Deveris przedstawi konkretne daty uruchomienia nowego systemu neutralizacji problematycznych gazów.

Zaplanowane spotkanie organizacyjne mieszkańców Turku i okolicznych miejscowości w sprawie odoru z firmy DeVeris zbiegło się z obradami XXXVI Sesji Rady Miasta. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony przybyłych mieszkańców oraz pojawieniem się na sesji przedstawiciela firmy DeVeris udało się zmienić porządek obrad tak by doszło do konfrontacji zainteresowanych stron.

reklama

W pierwszej kolejności głos zabrał Wiceprezes Zarządu DeVeris Polska Radomyski Jacek, który jak mantrę powtarzał chęć pomocy mieszkańcom i zrozumienie ich sytuacji. Przedstawiciel firmy poinformował o rozpoczętych działaniach związanych z wdrożeniem nowego rozwiązania za sprawą firmy Westrand, mającego raz na zawsze zakończyć uciążliwy problem. W te zapewnienia praktycznie jednomyślnie zebrani mieszkańcy nie wierzą. Mimo usilnych próśb o podanie konkretnych dat kiedy firma przestanie "truć" miasto nie otrzymali klarownej odpowiedzi. Jedyną informacją wynikającą z czwartkowego spotkania jest deklaracja prezesa Radomyskiego, że do końca przyszłego tygodnia zostanie podany termin uruchomienia wspomnianej technologi firmy Westrand. Jak zaznaczył testy są już realizowane w procesie produkcyjnym firmy.

Podczas wspomnianej sesji Radni Miasta wystosowali także apel adresowany m.in. do Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu, Prezesa Rady Ministrów a także Posła Ryszarda Bartosika w sprawie wdrożenia uregulowań prawnych mogących dać miastu oraz mieszkańcom możliwość walki z problemem szkodliwych zapachów.

Cierpliwość mieszkańców jak widać w relacji wideo sięga zenitu i jeżeli zapewnienia DeVeris nie zostaną zrealizowane, dali do zrozumienia przedstawicielowi firmy, że planują pozew zbiorowy oraz blokowanie dojazdu do firmy. Całość relacji, którą można było śledzić na żywo, ze spotkania mieszkańców z firmą DeVeris oraz władzami Turku w poniższym materiale wideo.

reklama

Podobne artykuły

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w...

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris...

15 lip.
Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu...

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu...

5 lip.
Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem...

Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem smrodu

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama