sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5 lipca i nadal brak konkretów.

DeVeris nie wywiązał się z obietnicy? Mija 5 lipca i nadal brak konkretów.
 

Burzliwe spotkanie mieszkańców Turku i okolic w ramach protestu przeciwko odorowi, którego źródłem jest zakład produkcyjny zlokalizowany w TSI zakończyło się bez konkretnych deklaracji ze strony przedstawicieli firmy. Ustalono tylko jedno. DeVeris poinformuje kiedy konkretnie zainstaluje nowy system neutralizacji zapachów.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania przedstawicieli firmy DeVeris z mieszkańcami, które odbyło się 24 czerwca w ramach XXXVI Sesji Rady Miasta Turek pod Szkołą Podstawową nr 5, do „końca przyszłego tygodnia” miała zostać podana do publicznej wiadomości data uruchomienia nowego systemu neutralizującego uciążliwy zapach ze wspomnianej firmy. Obecny na spotkaniu przedstawiciel firmy Westrand, zapewniający o skuteczności technologi jego firmy popartej wieloma realizacjami w kraju. Wraz z wiceprezesem DeVeris zapewniał, że testy są już realizowane i lada dzień będzie wiadomo jaki preparat i na którym etapie produkcyjnym należy zastosować by raz na zawsze pozbyć się śmierdzącego problemu.

reklama

W trakcie spotkania wiceprezes DeVeris Jacek Radomski jak ognia unikał odpowiedzi na pytania mieszkańców o konkretną datę wprowadzenia rozwiązań Westrand. Jedyna deklaracja jaka padła to data 5 lipca br. do kiedy to DeVeris poinformuje o konkretnym terminie wdrożenia nowych rozwiązań. Dziś mija długo oczekiwany 5 lipca i ze strony DeVeris brak odpowiedzi. Jak informuje Urząd Miasta do godziny 15.00 dnia 5 lipca ze strony firmy DeVeris nie wpłynęła żadna informacja w tej sprawie. Podobnie naszej redakcji żadne stanowisko firmy nie zostało przedstawione. Co prawda do końca dnia czyli do 23:59 jeszcze kilka godzin ale wątpliwe by cokolwiek miało się zmienić w tej materii.

W dyskusjach na portalach społecznościowych wśród zaangażowanych w rozwiązanie problemu mieszkańców wręcz się gotuje. Są już pomysły by jako pierwszą formę czynnego protestu od jutra blokować dojazd do firmy. W planach pozostaje także pozew zbiorowy o którym na spotkaniu 24 czerwca informowali mieszkańcy.

Podobne artykuły

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w...

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris...

15 lip.
Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu...

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu...

5 lip.
Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem...

Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem smrodu

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama