Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Uwaga na płonący wosk na cmentarzach!

Uwaga na płonący wosk na cmentarzach! - Źródło: PGKiM Turek
Źródło: PGKiM Turek 

Upały potrafią dać nam w kość. Niestety w takie dni, kiedy żar wręcz leje się z nieba, dochodzi do pożarów na grobach w wyniku zapalenia wosku - PGKiM Turek prosi więc o ograniczenie, bądź okresowe zaniechanie zapalania zniczy na cmentarzach komunalnych.

W czasie upalnych dni należy zachować ogromną ostrożność na cmentarzach - warto ograniczyć lub nawet całkiem zrezygnować z zapalania zniczy, które w zdecydowanej większości wykonane są z tworzyw sztucznych. Rozgrzany przez słońce plastik łatwo ulega stopieniu i zapala się od płonącego wkładu.

reklama

W ciągu ostatniego upalnego miesiąca kilkukrotnie dochodziło do pożarów i rozlania wosku na grobach znajdujących się na cmentarzach komunalnych. Jak wiadomo, rozlany wosk wnika w strukturę kamiennych, np. granitowych nagrobków i jest trudny bądź niemożliwy do usunięcia.

PGKiM Turek zwraca się z szczególną prośbą do rodziców, aby szczególną uwagę zwracal na dziec, przebywające w ich towarzystwie na cmentarzach. Nie pozwalajmy im na samodzielne zapalanie lub ustawianie zapalonych zniczy, co grozi poparzeniem i rozlaniem wosku na nagrobek.

Źródło: PGKiM Turek

Podobne artykuły

Pożar bloku na Smorawińskiego i ewakuacja...

Pożar bloku na Smorawińskiego i ewakuacja mieszkańców

20-02-2016
Wałęsające się psy i rozrzucane butelki irytują...

Wałęsające się psy i rozrzucane butelki irytują...

18-02-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama