sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022  - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

2021 dziewcząt i chłopców rozpoczęło dzisiaj, tj. 1 września 2021 r. naukę w turkowskich szkołach podstawowych. W szkołach średnich z terenu powiatu tureckiego w szkolnych ławkach zasiądzie około 3500 uczniów. Wszyscy mają nadzieję, że rok szkolny 2021/2022 w pełni przebiegnie na normalnych zajęciach stacjonarnych w salach lekcyjnych.

Najmniejszą turkowską szkołą pod względem liczby uczniów jest Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie naukę w roku szkolnym 2021/2022 pobierać będzie 608 dzieci, w tym 75 pierwszoklasistów. Drugą szkołą, która po wakacjach powitała dzisiaj swoich uczniów jest Szkoła Podstawowa nr 4. Tutaj uczyć się będzie 638 młodych ludzi. Wśród nich jest 78 pierwszaków. Najwięcej radości dzisiaj było w Szkole Podstawowej nr 5. Najwięcej, bo w tym roku szkolnym w „Piątce” uczyć się będzie 995 uczniów. 125 z nich dopiero rozpocznie swoją przygodę ze szkołą.

reklama

Jak informuje Wydział Eudkacji Starostwa Powiatowego w Turku w trzech szkołach średnich w powiecie tj. Zespole Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Rolniczych swój nowy rok nauki rozpoczęło blisko 3,5 tysiąca uczniów. Największą szkolną rodziną będzie w tym roku społeczność Zespołu Szkół Technicznych, gdzie nowy rok szkolny rozpoczęło około 1800 przyszłych absolwentów. Wśród nich 414 osób to młodzież rozpoczynająca swoją życiową przygodę z szkolą średnią. Drugą pod względem liczebności uczniowską brać tworzy I Liceum Ogólnokształcące w Turku w której dziś na uroczystym apelu pojawiło się 1013 uczniów, w tym 249 uczniów klas pierwszych. Stawkę zamyka Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich gdzie nowy rok szkolny rozpoczęło 677 osób z czego148 to pierwszoklasiści.

W dwóch pozostałych placówkach edukacyjnych w mieście czyli w Specjalnym Ośrodeku Szkolno-Wychowawczym uczyć się będzie łącznie 112 dzieci, a w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Turku 13 uczniów.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

2 wrz.
Szkoła się skończyła! Wakacje czas zacząć!

Szkoła się skończyła! Wakacje czas zacząć!

24 czerw.
Biologiczne sukcesy uczniów

Biologiczne sukcesy uczniów "Jedynki"

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama