niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

Festiwal Słowa
 

Mówi się, że Słowo jest srebrem, a Milczenie złotem. Jeden i drugi jest drogocennym kruszcem. Słowo maluje obrazy uczuciom, kreuje nasze życie, wypowiedziane przez nas, wraca do nas wzmocnione. Z tą myślą powstał Festiwal Słowa „PoEtIkA. LAB” i ma formę konkursu otwartego. Skierowany został do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Organizatorzy mają nadzieję, że ta inicjatywa, wpisze się na stałe w kalendarz imprez Miejskiego Domu Kultury i uatrakcyjni naszą ofertę. W konkursie prezentowali się wykonawcy w kategoriach słowa mówionego i słowa śpiewanego. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Mirosława Mielczarek, Ewelina Derucka i Paweł Siwiński a nagrody ufundował Powiat Turecki.

reklama

Nagrody otrzymali: Amelia Czekała, Blanka Górska, Amelia Kałużna, Jakub Świderski, Wiktoria Gryguć , Zofia Werbińska, Zofia Ostrowska, Lena Raźna, Amelia Jaros. Nagrody Jurorskie: Amelia Sobczyk, Tatiana Smak, Mikołaj Zieliński, Nina Kostrzewa, Oliwia Tomczyk, Martyna Radosz i Mateusz Maćczak.

Ponadto przeprowadzono plebiscyt publiczności o Nagrodę Publiczności, którą większością głosów otrzymała Nina Kostrzewa. Koordynatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest Sylwia Przybylska.

Podobne artykuły

Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku!...

Wideo: Piotr Polk i Piotr Szwedes w Turku! Przyjdź i...

21 paźd.
Kolejna udana zbiórka krwi w turkowskim MDK-u

Kolejna udana zbiórka krwi w turkowskim MDK-u

15 paźd.
Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian...

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i...

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama