poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Fryzjer w szkole - nowy pomysł "Jedynki"

Fryzjer w szkole - nowy pomysł
fot. SP1 Turek 

Nietypowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizował nauczyciel języka angielskiego dla klasy 5a. Uczniowie poznali zawód, który jest nieśmiertelny, co więcej - to fach, który nieustannie się rozwija i daje możliwość zarabiania nawet całkiem sporych pieniędzy. Mowa tu o fryzjerstwie.

W dniu 16 listopada do klasy 5a zawitał Jacek Bystry - młody, utalentowany fryzjer z wykształcenia, uczestnik programów telewizyjnych oraz właściciel salonu „Pracownia fryzur” w Turku. Zaproszony gość opowiedział uczniom o właściwej pielęgnacji włosów. Wyjaśnił, jak dobrać odpowiedni dla włosów szampon oraz jak należy prawidłowo myć włosy. Poruszył także zagadnienia z zakresu zabiegów fryzjerskich i dotyczące tematu akcesoriów wykorzystywanych w pracy fryzjera. Zdradził też małą tajemnicę dotyczącą jego dalszych planów zawodowych. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i zdawali mnóstwo pytań. Ze względu na to, że spotkanie zorganizowała Aleksandra Ciszewska, nie mogło zabraknąć elementów języka obcego – pojawiło się angielskie słownictwo związane z fryzjerstwem.

reklama

Na koniec uczniowie mogli poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim, gdyż dwóch śmiałków poddało się małej metamorfozie. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i pełnej humoru atmosferze, dzięki czemu uczniowie zyskali, oprócz nowej wiedzy i doświadczenia, również niezapomniane wrażenia.

źródło: SP1 Turek

Podobne artykuły

Marszałek Piłsudski z wizytą w Urzędzie Miasta

Marszałek Piłsudski z wizytą w Urzędzie Miasta

8 list.
Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia...

Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia na...

22 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama