sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: "Lament jest stąd" - benefis artysty w Przystani już za tydzień

Wideo:
fot. Lech Lament 

W niedzielę, 28 listopada br. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Benefis z okazji 45-lecia pracy twórczej turkowskiego artysty - Lecha Lamenta. Gościem specjalnym wieczoru będzie muzyk Piotr Bukartyk.

Organizatorem imprezy są dwie współpracujące ze sobą instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku oraz Stowarzyszenie Przystań – Patronite.

reklama

Lech Lament jest, w turkowskim środowisku, artystą znanym głównie ze swojej twórczości literackiej. Wśród wielu tomików wierszy, które napisał znajdziemy tytuły takie jak: Dryfujący księżyc, Królestwo modliszki, Ja uzurpator, Każdy dzień jest przepowiednią, Sprzymierzeńcy księżyca, Niebo pełne alg oraz książki dla dzieci Jak pięknie jest na Ziemi... i Podróżna mapa obieżyświata. Niektórzy znają go jako twórcę grafik i płaskorzeźb. W tym roku Lech Lament świętuje jubileusz 45-lecia swojej pracy twórczej i w związku z tym przygotowano kilka atrakcji. Największą z nich będzie koncert Piotra Bukartyka, autora i kompozytora, znanego z tworzenia na pograniczu wielu gatunków muzycznych. Artysta miesza rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany jest od lat z piątkowych audycji w Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. Kobiety jak te kwiaty, Niestety trzeba mieć ambicję, Sznurek, czy Piosenka z praniem w tle. Od 2012 r. występował ze swoim zespołem w „Kocham To Co Lubię” w TVP 2 Wojciecha Manna, dbając całościowo o oprawę muzyczną programu. Kilka tygodni temu grał dla Zbigniewa Zamachowskiego, z okazji 40-lecia aktywności scenicznej, a już 28 listopada usłyszymy go na żywo, w koncercie dla Leszka.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również promocja książki Świat wierszem pisany, gdzie znalazły się wiersze uczestników warsztatów poetyckich oraz naszego poety.

Swoją premierę będzie miał także film - reportaż Lech Lament - wielki poeta w małym mieście.

Na tym nie koniec atrakcji - na scenie zaprezentują się ponadto uczestnicy warsztatów teatralnych, prowadzonych przez Bożenę Remelską z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego.

reklama

Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem oraz względy bezpieczeństwa epidemiologicznego, udział w imprezie będzie możliwy za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą odebrać można od 16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku (ul. Dworcowa 5) oraz w Stowarzyszeniu Przystań (ul. Browarna 13). Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 63 278 51 34 (Biblioteka) lub 602 396 399 (Stowarzyszenie Przystań).

Benefis Lecha Lamenta został zorganizowany w ramach projektu "Lament jest stąd", stanowiącym część zadania "Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście", finansowanego z BLISKO - BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2022.

źródło: MBP Turek, funpage Piotr Bukartyk

2
3
4

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27...

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z...

20 czerw.
Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało...

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama