piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Wideo: Pełen niespodzianek wieczór dla Lecha Lamenta

Wideo: Pełen niespodzianek wieczór dla Lecha Lamenta
 

W minioną niedzielę, na scenie kameralnej Stowarzyszenia Przystań, odbyło się wyjątkowa uroczystość - benefis 45-lecia pracy twórczej lokalnego poety - Lecha Lamenta. Było to kolejne, kulturalno-animacyjne działanie, jakie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała we współpracy z partnerami, w ramach Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” dofinansowanego z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ.

"Lament jest stąd” to tytuł projektu, który w całości został poświęcony lokalnemu artyście – Lechowi Lamentowi. W ramach zaplanowanych działań odbył się szereg działań, mających na celu upamiętnienie 45 lat pracy twórczej, jednego z najbardziej znanych i cenionych, turkowskich poetów. Zorganizowane zostały warsztaty poetyckie dla młodzieży z Lechem Lamentem, podczas których młodzi poeci mieli możliwość porozmawiania o swoich utworach i dopracowywania powstałych wierszy. Efektem pracy warsztatowej jest publikacja „Świat wierszem pisany”, zawierająca zarówno utwory uczestników poetyckich zajęć, jak i samego prowadzącego. W ramach projektu odbyły się także warsztaty teatralne, które poprowadziła aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego – Bożena Remelska. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach, między innymi, uczyła się aktorskiej interpretacji utworów poetyckich. Obok zajęć warsztatowych powstał również niezwykły film „Lech Lament – wielki poeta w małym mieście”, będący reportażową opowieścią o poecie.

reklama

Jednak najważniejszym wydarzeniem zrealizowanym w ramach projektu, stanowiącym jednocześnie podsumowanie wszystkich działań, był uroczysty benefis 45-lecia pracy twórczej Lecha Lamenta, który poprowadziła dziennikarka Radia Eska Małgorzata Piontke wraz z Jackiem Sukowskim. Podczas wyjątkowego i pełnego wzruszeń wydarzenia, osoby zgromadzone w siedzibie Stowarzyszenia Przystań, miały możliwość zobaczyć efekty wszystkich projektowych inicjatyw. Na scenie kameralnej wystąpili uczestnicy warsztatów teatralnych w aktorskich interpretacjach wierszy, świętującego jubileusz poety. Podczas wydarzenia odbyła się także promocja powarsztatowej książki „Świat wierszem pisany”, którą każdy mógł bezpłatnie zabrać do domu. Jednym z najbardziej wzruszających momentów był premierowy pokaz filmu, opowiadającego o życiu turkowskiego poety. Wieczór zakończył się koncertem Piotra Bukartyka, który wystąpił w specjalnym repertuarze przygotowanym dla turkowskiego artysty.

Relacja Stowarzyszenia Przystań z niedzielnego benefisu i koncertu Piotra Bukartyka

wideo: Jacek Sulkowski
materiał prasowy MBP

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły

"Byłam czy jestem?" Monodram Martyny Ignaczak na 20-lecie Przystani

17-07-2023

"Dziewczyna z Chersonia", czyli przejmujący monodram na Scenie...

22-05-2023

"Nie jesteśmy problemem, tylko powodem do dumy!" Dramatyczna sytuacja...

06-05-2023
Wideo: Idą święta...

Wideo: Idą święta... "Kolęda Śnieżka" Lecha Lamenta w magicznej...

23-12-2022
Nie stać cię na Metallikę? Wybierz się na...

Nie stać cię na Metallikę? Wybierz się na The Zgreds! Rockowo w...

01-12-2022

"Duch Teatru" straszył i bawił w Przystani. Scena Kameralna z kolejną...

20-11-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama