niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przynieś fanty do MDK w Turku. 30 finał WOŚP już 30 stycznia

Przynieś fanty do MDK w Turku. 30 finał WOŚP już 30 stycznia - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

30 finał WOŚP zagra już 30 stycznia. Łatwo zapamiętać. Łatwo tez wspomóc zbiórkę, dostarczając fanty do Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Trzydzieści lat minęło, jak jeden dzień… tak, trudno w to uwierzyć ale w styczniu 2022 roku mija równo trzydzieści lat, odkąd Jerzy Owsiak rozpoczął ogólnopolską mobilizacje Polaków.

reklama

Cele zbiórek bywały różne, dotyczyły przede wszystkim leczenia dzieci – neonatologia, kardiochirurgia, ortopedia, traumatologia, nefrologia, psychiatria, była też zbiórka na leczenie osób w podeszłym wieku. W sumie, podczas 29 finałów, udało się uzbierać ponad 1,5 miliarda złotych. Fundacja WOŚP wyposażyła polskie szpitale w ponad 67 tysięcy specjalistycznych urządzeń.

Nie ma już chyba ani jednego szpitala w Polsce, w którym nie zobaczymy sprzętu z charakterystyczną naklejką w kształcie czerwonego serca.

Ubiegłoroczny, 29 finał WOŚP w Turku, mimo pandemicznych obostrzeń, zakończył się rekordowym wynikiem. Zebrano dokładnie 203 151,55 zł. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie pracowników MDK, strażaków, medyków, wolontariuszy, właścicieli firm biorących udział w licytacjach i osób prywatnych zaangażowanych w akcję.

Czy w roku 2022 padnie kolejna rekordowa kwota? W związku ze zbliżającym się 30 finałem, turkowski MDK ogłasza zbiórkę fantów. Od poniedziałku, 10 stycznia można dostarczać je do siedziby Miejskiego Domu Kultury przy ul. Kościuszki w godzinach 8.00-15.00.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Przynieś fanty do MDK w Turku. 30 finał WOŚP już 30 stycznia

Podobne artykuły

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z...

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z Dobrej...

25 sierp.
Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla...

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla zwierzaków ze...

21 lip.
Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy...

Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy rodzinie z...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama