Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

czwartek 11 sierpnia 2022

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyła druga edycja Polskiego Ładu. Do 15 lutego trzeba złożyć wnioski

Ruszyła druga edycja Polskiego Ładu. Do 15 lutego trzeba złożyć wnioski - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

28 grudnia, zgodnie z obietnicami rządu, ruszył II etap Programu Inwestycji Strategicznej Polski Ład. Na złożenie wniosków o dofinansowania inwestycji, samorządy mają czas do 15 lutego. Nic więc dziwnego, że radni ostro zabrali się do pracy.

Styczniowe spotkanie w tej sprawie zapowiadał na grudniowej sesji wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak. - Myślę, że realny termin to drugi tydzień stycznia – mówił podczas obrad. - Czas mamy tylko do połowy lutego. Potem będzie ocena wniosków, następnie promesa wstępna, później inwestycyjna. Szacuję, że zajmie około dwóch miesięcy. Teoretycznie budżet samorządu musi uwzględnić 5 procentowy wkład w inwestycje, ale realnie, z powodu wydatków niekwalifikowanych, które na pewno się pojawią, trzeba liczyć się z 7-8 procentowym wkładem własnym.

reklama

Prace nad wnioskami trwają już również w Urzędzie Miasta Turku. Podczas spotkań z radnymi i urzędnikami, analizowane są wszelkie możliwości pozyskania dofinansowania na konkretne działania. Każdy z pomysłów musi odpowiadać założeniom programu. Wybór projektów do dofinansowania nie jest prosty, bo pomysłów jest dużo.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

1 sierp.
Wybudują i zmodernizują osiem kilometrów dróg w...

Wybudują i zmodernizują osiem kilometrów dróg w...

8 lip.
Ciach! I gminy połączone! Nowa droga na mapie...

Ciach! I gminy połączone! Nowa droga na mapie...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama