piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyła druga edycja Polskiego Ładu. Do 15 lutego trzeba złożyć wnioski

Ruszyła druga edycja Polskiego Ładu. Do 15 lutego trzeba złożyć wnioski - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

28 grudnia, zgodnie z obietnicami rządu, ruszył II etap Programu Inwestycji Strategicznej Polski Ład. Na złożenie wniosków o dofinansowania inwestycji, samorządy mają czas do 15 lutego. Nic więc dziwnego, że radni ostro zabrali się do pracy.

Styczniowe spotkanie w tej sprawie zapowiadał na grudniowej sesji wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak. - Myślę, że realny termin to drugi tydzień stycznia – mówił podczas obrad. - Czas mamy tylko do połowy lutego. Potem będzie ocena wniosków, następnie promesa wstępna, później inwestycyjna. Szacuję, że zajmie około dwóch miesięcy. Teoretycznie budżet samorządu musi uwzględnić 5 procentowy wkład w inwestycje, ale realnie, z powodu wydatków niekwalifikowanych, które na pewno się pojawią, trzeba liczyć się z 7-8 procentowym wkładem własnym.

reklama

Prace nad wnioskami trwają już również w Urzędzie Miasta Turku. Podczas spotkań z radnymi i urzędnikami, analizowane są wszelkie możliwości pozyskania dofinansowania na konkretne działania. Każdy z pomysłów musi odpowiadać założeniom programu. Wybór projektów do dofinansowania nie jest prosty, bo pomysłów jest dużo.

KWA

Podobne artykuły

Tuliszków. Burmistrz Krzysztof Roman podpisał...

Tuliszków. Burmistrz Krzysztof Roman podpisał umowę...

z dzisiaj
Pierwsze koty za płoty. Umowa na drogę w...

Pierwsze koty za płoty. Umowa na drogę w Grąbkowie...

z dzisiaj
Gmina Dobra. W Mikulicach powstanie plac zabaw

Gmina Dobra. W Mikulicach powstanie plac zabaw

19 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama