piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Filip pływa jak ryba i marzy o olimpijskim złocie

Filip pływa jak ryba i marzy o olimpijskim złocie - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

Pobudka o 5 rano, 2,5-kilometrowy trening pływacki, a później normalne lekcje. Dziewięcioletni Filip Fąferek, uczeń szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, to nie tylko radosny drugoklasista, pełen niespożytej energii, ale również mistrz pływacki.

Za sprawą swojej trenerki i jednocześnie mamy Justyny, stawał już na najwyższym stopniu podium m.in. w Warszawie, Poznaniu, Świeciu i Kaliszu, a jego marzeniem jest olimpijskie złoto.

reklama

Chłopiec pływa od 4 roku życia. Po porannym treningu, na którym przepływa 100 długości basenu, idzie do szkoły, w której bardzo dobrze się uczy. Po lekcjach czas wolny spędza podobnie jak jego rówieśnicy. Z jedną różnicą – zasypia ok. godz. 19.00. Ale to wcale nie dziwi.

Filip, podobnie jak jego 7-letnia siostra, która pływa od 2 roku życia, uwielbia wodę i pływanie. Kiedy jego mama to zauważyła, zaczęła zgłaszać syna na zawody. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że Filip wszędzie gdzie wystartuje, staje na podium. Nawet kiedy bierze udział w wyścigach ze starszymi dziećmi. Chłopiec jest bardzo sprawny fizycznie. Wykonany niedawno test sprawnościowy wykazał, że w ciągu 30 minut przepływa 1650 m. Bez zaczerpnięcia powietrza przepływa pod woda całą długość basenu, czyli aż 25 m. 

W czwartek z młodym pływackim mistrzem, jego mamą oraz wychowawczynią ze szkoły, spotkał się Burmistrz Romuald Antosik. Justyna Fąferek opowiedziała o tym, jak się wychowuje tak ambitne dziecko, nauczycielka Ewelina Rygiert – o szkolnych sukcesach Filipa. Natomiast sam chłopiec opowiadał o zawodach, medalach, młodszej siostrze i swoich marzeniach.

reklama

Spełnienia tych ostatnich życzył Filipowi Burmistrz. Chłopiec otrzymał od niego m.in. karnet na bezpłatny wstęp na basen w Turku przez cały 2022 rok, który na pewno wykorzysta.

 

Filip pływa jak ryba i marzy o olimpijskim złocie - fot.: UM Turek

Podobne artykuły

W ferie pływanie za

W ferie pływanie za "piątaka". Ulga na basen nie...

14 st.
Budżet przyjęty jednogłośnie, czyli...

Budżet przyjęty jednogłośnie, czyli Bożonarodzeniowy...

29-12-2021
Nowy namiot ratowniczy na wyposażeniu OSP...

Nowy namiot ratowniczy na wyposażeniu OSP Turek....

23-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama