wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek. Oznakuj swój dom unikniesz grzywny lub nagany.

Turek. Oznakuj swój dom unikniesz grzywny lub nagany.
 

Urząd Miasta w Turku przypomina mieszkańcom o ustawowym obowiązku oznakowania posesji. Tabliczkę z nazwą ulicy i numerem porządkowym należy umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku, a w przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym i nazwą ulicy umieszcza się również na ogrodzeniu. Niedopełnienie ustawowego obowiązku podlega karze grzywny lub nagany.

Sprawę reguluje Art. 47b Prawa geodezyjnego i kartograficznego - Obowiązki w zakresie umieszczania tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości. Artykuł mówi m.in. iż właściciele nieruchomości zabudowanych lub innych podmiotów uwidocznionych w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. Na tabliczce oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw - nazwę miejscowości.

reklama

Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest szczególnie istotne dla naszego bezpieczeństwa. Brak oznakowania posesji powoduje duże utrudnienie w pracy służb ratowniczych, tj. Straży Pożarnej, Pogotowania Ratunkowego i Policji, przez co wydłuża się czas oczekiwania na ich interwencję. Takich nieprzyjemnych sytuacji mieszkańcy Turku mogli doświadczyć w ostatnim czasie, podczas akcji związanych z usuwaniem skutków wichur, kiedy to służby ratownicze nie mogły zlokalizować posesji z powodu braku lub nieprawidłowego oznakowania nieruchomości.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Europejski marsz w Turku. 7 kilometrów rajdu...

Europejski marsz w Turku. 7 kilometrów rajdu pieszego

2 maj.
Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą...

Przedstawiciele miasta Bełchatów z wizytą roboczą w...

10-12-2021
Nie wiesz do kogo należy ulica w mieście?...

Nie wiesz do kogo należy ulica w mieście? Dowiedz...

07-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama