wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

O ruchu drogowym wiedzą wszystko. Poznański sukces podopiecznych SOSW.

O ruchu drogowym wiedzą wszystko. Poznański sukces podopiecznych SOSW.  - fot. SOSW w Turku
fot. SOSW w Turku 

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód, który trzeba było pokonać na rowerze i umiejętność udzielania pierwszej pomocy – z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się uczestnicy Finału Wojewódzkiego XIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 10 drużyn z Wielkopolski. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku reprezentował zespół w składzie: Piotr Denkowski, Ewelina Jaśkiewicz i Katarzyna Matela, wraz z opiekunem Jackiem Kubiakiem.

reklama

Turniej składał się z trzech konkurencji. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas pokonywania toru przeszkód na rowerze. Ostatnią konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna czyli wiadomości i umiejętności związane z udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadku. Reprezentanci Turku zajęli II miejsce. Uczestnicy otrzymali puchar oraz nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się na głównej scenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas trwania wystawy Motor Show. Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników turnieju było zwiedzanie ekspozycji wydarzenia POZNAŃ MOTOR SHOW 2022 – DROGA DO ELEKTROMOBILNOŚCI. Tematem przewodnim wydarzenia były auta zasilane energią elektryczną, potocznie zwane elektrykami. Organizatorem konkursu byli: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.

Reprezentanci naszego regionu dziękują dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruch Drogowego, Mariuszowi Seńce, za pomoc w przygotowaniach, wsparcie podczas samego turnieju oraz za ufundowane nagrody.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot. SOSW w Turku2
fot. SOSW w Turku3

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

z wczoraj
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama