niedziela 26 czerwca 2022

Jana, Pauliny, Rudolfiny

29°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wspólny taniec na chwałę Pana i ku pamięci Jana Pawła II. FISHMOB 2022 w Turku

Wspólny taniec na chwałę Pana i ku pamięci Jana Pawła II. FISHMOB 2022 w Turku - fot.: Centrum Wolontariatu MOPS w Turku
fot.: Centrum Wolontariatu MOPS w Turku 

W samo południe, na schodach prowadzących do kościoła św. Barbary w Turku, pojawili się oni – czworo wolontariuszy ubranych w charakterystyczne czerwone koszulki. Przy dźwiękach muzyki zachęcali wychodzących z kościoła wiernych do wspólnych tańców. Jedni ochoczo przyłączali do akcji, inni obserwowali z bezpiecznej odległości. Tak wyglądał FISHMOB 2022 w Turku.

Cóż to takiego? Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie – tańcem i muzyką – wychwalać Pana. Świętując, chcą zaznaczyć swoją pamięć o św. Janie Pawle II. Od samego początku błogosławił on dziełu LEDNICA 2000, dlatego data akcji FISHMOB jest zawsze bliska dniu jego urodzin – 18 maja.

reklama

Tegoroczna akcja odbyła się w niedzielę, 15 maja na Skwerze Jana Pawła II, przy Parafii św. Barbary w Turku. Do wspólnej zabawy zapraszali już po raz czwarty wolontariusze z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, których do tańca zagrzewał DJ, wodzirej i animator Marek Górski.

Uśmiechy nie schodziły z ust, a pozytywne wibracje rozchodziły się po całej okolicy. Po wspólnym odtańczeniu tańców Lednickich, nadszedł czas na wspólną fotografię na schodach kościoła.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wideo: Rekord potwierdzony! Ponad 300 tysięcy...

Wideo: Rekord potwierdzony! Ponad 300 tysięcy...

4 lt.
Magdalena Guziak Wolontariuszem Roku 2021

Magdalena Guziak Wolontariuszem Roku 2021

05-12-2021
Świąteczne paczki, radość i wielki tort....

Świąteczne paczki, radość i wielki tort. Turkowska...

05-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama