niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

"Jesteśmy tutaj, żeby za to wszystko, co czynił podziękować." Ostatnie pożegnanie Eugeniusza Grzelaka.

 

W czwartek, 26 maja, o godzinie 11.30, na cmentarzu komunalnym Słodkowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Eugeniusza Grzelaka. Znany i ceniony kapelmistrz orkiestry dętej OSP Turek został pożegnany przez najbliższą rodzinę oraz tłumy kolegów i koleżanek, uczniów oraz przedstawicieli organizacji i instytucji miejskich i powiatowych.

Poniedziałkowa wiadomość o śmierci Eugeniusza Grzelaka zasmuciła szerokie grono mieszkańców miasta i powiatu. Pod wieloma informacjami i kondolencjami, publikowanymi w serwisach społecznościowych, zauważyć można było ogromne poruszenie ludzi, których Eugeniusz Grzelak znał i, z którymi, przez całe swoje życie działał i pracował. Jako muzyk, nauczyciel i strażak. Dziś, w ostatniej drodze, oprócz najbliższej rodziny, druha Grzelaka żegnali także strażacy z wielu jednostek powiatu, muzycy z orkiestr strażackich, koledzy i koleżanki, samorządowcy, przedstawiciele szkół, organizacji oraz byli wychowankowie.

reklama

-Jesteśmy tutaj, żeby Bogu za jego życie, za to wszystko, co czynił podziękować. Nie ma odpowiednich słów, które by to wszystko wyraziły, ale jesteśmy na mszy świętej, która sama w sobie jest dziękczynieniem. Żeby Bogu podziękować, że dał nam takiego człowieka, z którego talentu i dobra mogliśmy czerpać - tymi słowy żegnał zmarłego, prowadzący liturgię ksiądz proboszcz parafii NSPJ w Turku, Marek Kasik.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

"Orkiestry dęte" na sto głosów zagrane. XXI...

26 czerw.
Będzie muzycznie i strażacko. Ostatni weekend...

Będzie muzycznie i strażacko. Ostatni weekend...

24 czerw.
Kapelmistrz Eugeniusz Grzelak odszedł na...

Kapelmistrz Eugeniusz Grzelak odszedł na wieczną służbę

23 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama