piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Ogólniak" otworzył drzwi. Ta szkoła ma dobre perspektywy!

fot: Hubert Kaczkowski 

Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczyła wszystkim tegorocznym ósmoklasistom wizyta na Drzwiach Otwartych w I Licem Ogólnokształcącym im. Tadeusz Kościuszki w Turku. Szkoła, jako ostatnia ponadpodstawowa placówka z terenu powiatu tureckiego, otworzyła swoje podwoje przed przyszłymi uczniami we wtorek, 31 maja.

Turkowskie liceum jest jedyną szkołą średnią z naszego obszaru, które w tegorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy” nie dość, że po raz kolejny zdobyło „srebrną tarczę”, to jeszcze uplasowało się na 373 miejscu, czyli niemal 100 pozycji wyżej niż w 2021 roku. Mówimy tu oczywiście o rankingu ogólnopolskim – w zestawieniu wojewódzkim turkowski „ogólniak” zajął 29 pozycję na 98 miejsc.

reklama

Wszyscy, którzy rozważają rozpoczęcie nauki w turkowskim liceum muszą też pamiętać o ogromnej poprawie warunków sportowych – trwa budowa hali sportowej i bieżni lekkoatletycznej. Drugie rozdanie dofinansowań rządowych w ramach programu Polski Ład, wśród zadań zgłoszonych przez powiat turecki, umieścił też budowę nowego budynku starostwa, do którego ma się przenieść sąsiadująca z licem Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Turku, a to również poprawi warunki lokalowe „ogólniaka”. Przed szkołą więc coraz lepsze perspektywy – nic dziwnego, ze chętnych do nauki w jej murach nie brakuje.

Dni Otwarte w Liceum urozmaicił finał Golden League 2022. Trzymiesięczne rozgrywki zwieńczyła finałowa rywalizacja czterech drużyn o tytuł Mistrza Golden League. Medale oraz puchar zwycięskiej drużynie Pogoń Bydło z klasy 3I, wręczyła dyrektor Danuta Szczepanik.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot: Hubert Kaczkowski3
fot: Hubert Kaczkowski4
fot: Hubert Kaczkowski5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku7

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Koniec nauki w szkołach ponadpodstawowych na...

Koniec nauki w szkołach ponadpodstawowych na terenie...

27 czerw.
Jest plan na przyszłość. Młodzież z powiatu...

Jest plan na przyszłość. Młodzież z powiatu...

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama